فیلم/ حضور گسترده مردم آمریکا در مراسم تدفین دانشجویان مسلمان

سیاسی

بیش از پنج هزار نفر از مردم آمریکا که عمدتا مسلمان بودند در مراسم تدفین سه دانشجوی مسلمانی که روز سه شنبه به ضرب گلوله کشته شده بودند شرکت کردند.

روز ۲۱ بهمن‌ ماه سه دانشجوی مسلمان در نزدیکی دانشگاه کارولاینای شمالی مورد هدف گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. به گفته پلیس، بر اساس تحقیقات اولیه، علت این قتل‌ ها، اختلاف بر سر جای پارک خودرو بوده است.

پس از این اتفاق کاخ سفید اعلام کرد که منتظر تحقیقات پلیس می‌ ماند و بعد از روشن شدن علت قتل درباره آن اظهارنظر می‌ کند. 

سه فردی که روز سه شنبه کشته شدند «ضیا شادی برکات» ۲۳ ساله دانشجوی رشته دندانپزشکی، همسرش «یُسر محمد ابوصالحه» ۲۱ ساله و خواهر همسرش «رزان محمد» ۱۹ ساله بودند و مراسم تشیع جنازه آنان روز گذشته با حضور هزاران نفر در چپل‌ هیل برگزار شد. به گفته منابع خبری، وقوع این قتل ساکنان چپل‌ هیل را به شدت تکان داده است.

در مراسم تشییع اجساد این سه نفر، پدر یُسر و رزان گفت که دو دختر و داماد او قربانی تنفر مذهبی شده‌ اند و قاتل را متهم کرد که به خاطر عقاید دینی این سه نفر، آنان را به قتل رسانده است. پس از انتشار خبر قتل این سه نفر نیز، به نقل از برخی منابع پلیس محلی گزارش شد که احتمال دارد انگیزه قاتل، نفرت مذهبی بوده باشد.

فیلم/ حضور گسترده مردم آمریکا در مراسم تدفین دانشجویان مسلمانبیش از پنج هزار نفر از مردم آمریکا که عمدتا مسلمان بودند در مراسم تدفین سه دانشجوی مسلمانی که روز سه شنبه به ضرب گلوله کشته شده بودند شرکت کردند.