شریف‌حسینی در گفت‌وگو با ایلنا:

همه مقامات به اصفهان رفتند اما کسی به اهواز نیامد

مجلس

اگر مسئولان نگرانی هستند٬ می‌توانند خود را به استان خوزستان برسانند و به بحران و فاجعه‌ای که در حال وقوع است٬ رسیدگی کنند.

با وجود اینکه روز‌ها از شروع موج گرد و غبار در خوزستان می‌گذرد اما همچنان کمک رسانی‌ها به این استان نفت خیز در حد چندین جلسه فوری مانده است. بحث بر سر ریزگرد‌ها و گردو غبار از دولت‌های قبل تا کنون مطرح است اما در این بین امری که تا امروز محقق نشده بررسی بنیادی از سوی سازمان محیط زیست و دولت‌های مختلف بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ خبر‌های رسیده از اهواز حاکی است که از روز گذشته توزیع ۱۵۰ هزار ماسک میان شهروندان خوزستانی و همچنین استقرار چندین دستگاه آمبولانس در مناطق پرتردد اهواز آغاز شده است.به همین دلیل از ۱۰ روز گذشته که کارگروه رسیدگی به این بحران توسط دولت و محیط زیست تشکیل شد، طبق برنامه قرار بود صبح امروز معاون اول رییس جمهور و همچنین رییس سازمان محیط زیست با حضور در استان خوزستان را به طورمستقیم و فوری به این حادثه رسیدگی کنند اما طبق خبرهای رسیده با افزایش شدت گرد و غبار و افزایش میزان آلودگی تمامی پرواز‌ها به سوی استان خوزستان لغو شده و سفر نوبخت و ابتکار به این استان صورت نگرفته است.

در این بین و با توجه به اعلام وضعیت بحرانی در استان خوزستان سید شریف حسینی در گفت‌وگویی با خبرنگار ایلنا٬ با گلایه از رسیدگی دولت‌های قبل تاکنون تاکید کرد: طی روز‌های گذشته و با جلسات متعددی که با نمایندگان سازمان محیط زیست و همچنین معاونان رییس جمهور برگزار شد ماحصل گفتگو‌ها مبنی بر اقدام فوری و ضرب الاجل دولت بود که متاسفانه از روز‌های گذشته تاکنون حضور هیچ مقام دولتی را در این استان شاهد نبوده‌ایم.

نماینده اهواز گفت: مردم خوزستان در سال‌های گذشته و پس از گذشت ۳۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی چه در جبهه‌های جنگ و چه به عنوان شاهراه اقتصادی کشور همواره یارو یاور دولت‌های گوناگون بوده‌اند و در حال حاضر انتظاری جز حضور مقامات دولتی و وزرا در استان برای رسیدگی به این بحران ندارند.

حسینی همچنین با انتقاد به دولت گفت: در حل بحران دریاچه ارومیه و همچنین بی‌آبی زاینده‌رود شاهد حضور پررنگ و همه‌جانبهٔ دولت و سازمان محیط‌زیست بوده‌ایم اما در شرایط کنونی استان خوزستان و با عملکرد فعلی دولت احساس می‌شود٬ تبعیض‌هایی صورت می‌گیرد که صورت خوشی ندارد.

وی در خصوص لغو پرواز رییس سازمان محیط زیست و همچنین معاون اول رییس جمهور بیان کرد: در حال حاضر امکان سفر به خوزستان از طریق راه‌های ریلی و جاده‌ای مقدور است، بی‌شک اگر نگرانی باشد می‌توانند با این وسایل نقلیه خود را به استان برسانند و به بحران و فاجعه‌ای که در حال وقوع است٬ رسیدگی کنند.

این نماینده مجلس در پایان افزود: وظیفه تک تک نمایندگان خوزستان است که دراین زمان به دفاع از مردم شهر و استان خود در مجلس صحبت کنند و از مسئولین عالیرتبه نیز کارنامهٔ عملکرد در خصوص این بحران را جویا باشند تا بتوانیم هر چه سریع‌تر این معضل را برطرف و سلامتی را به مردم استان برگردانیم.

کد N724040