در گفت‌وگو با ایسنا

زاهدی: حضور مردم در 22 بهمن رفراندومی برای تایید نظام بود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور همه اقشار مردم در یوم الله 22 بهمن، رفراندومی برای تایید و تضمین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

محمد مهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، با بیان این که حضور مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن پیامدهای متعددی داشت، افزود: این راهپیمایی در درجه اول، بیعت مجدد آحاد ملت با آرمان‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بود.

او با اشاره به این که مردم ما تاکید داشتند که سر سوزنی از حقوق هسته‌ای کوتاه نخواهند آمد، ادامه داد: بر ما واجب است از هر آنچه که مقام معظم رهبری به عنوان خطوط قرمز در مسائل هسته‌ای اعلام کرده باشند حمایت کنیم. عزت و استقلال برای کشور ما آن است توافقی که موجب خدشه‌دار شدن آبرو و صلابت ایرانی می‌شود، نداشته باشیم.

این نماینده مجلس در ادامه با بیان این که راهپیمایی مردم ایران در 22 بهمن در ابعاد منطقه‌یی نیز دارای پیامدهایی بود، تصریح کرد: در اطراف کشور خودمان رژیم‌هایی هستند که هیچ‌گونه رفراندوم و مردم سالاری ندارند و به نظر بنده حضور مردم فقط یک راهپیمایی نبود بلکه رفراندومی برای تایید و تضمین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

زاهدی هم‌چنین خطاب به سران کشورهای منطقه گفت: باید با مردم بود و نه بر مردم، باید در دل مردم نفوذ کرد و نه با زور و اسلحه آنان را وادار به همراهی و حمایت کرد زیرا نمی‌توان با فشار کشوری را اداره کرد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با بیان این که راهپیمایی روز گذشته در درون کشور نیز پیام وحدت و یکدلی را به همراه داشت، خاطرنشان کرد: همه تشکل‌ها، جریانات و نهادهای سیاسی و غیرسیاسی نشان دادند که وقتی مصالح ملی در میان باشد، با هم یکدل و هم صدا هستند و به دور از بهره‌برداری‌های جناحی به صحنه می‌آیند.

انتهای پیام

کد N723975