رحمانیان: عده‌ای از تفرقه‌افکنی سود می‌برند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

مدیرمسئول روزنامه شرق گفت: مردم ما هوشیار هستند و می‌دانند که عده‌ای وجود دارند که با تفرقه‌افکنی نان می‌خورند.

مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: مردم ما به اندازه کافی هوشیار هستند و می‌دانند که عده‌ای در داخل و خارج می‌خواهند با شیطنت‌ها تعادل و توازن کشور را برهم بزنند. اصولاً عده‌ای نانشان در شلوغ کاری است و تلاش می‌کنند تا همیشه فضای کشور را آشوب‌زده نشان دهند. شاید بر روی بعضی‌ها اثر بگذارد و همراهشان شوند اما عموم مردم حواسشان به این موضوع‌ها است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی لزوماً به معنای اقتصاد ریاضتی نیست. شاید در شرایطی هم‌معنی تلقی شود، اما مطلقاً منظور رهبر معظم انقلاب از ابلاغ اقتصاد مقاومتی اجرای اقتصاد ریاضتی نیست. ایشان بر اقتصاد مبتنی بر توازن و توان داخل کشور و افزایش این توان تأکید کرده‌اند.

این فعال سیاسی با تأکید بر ضرورت برطرف کردن سوءمدیریت اقتصادی ادامه داد: متأسفانه در دولت قبل تلاش شد تا اثرات سوءمدیریت‌هایشان را بر گردن تحریم‌ها بیاندازند. درست است که تحریم‌ها در شرایط اقتصادی سخت ما تأثیر داشت اما اگر مدیریتی درست در حوزه اقتصاد انجام می‌شد از این تحریم‌ها نیز می‌توانستیم عبور کنیم.

وی افزود: کشور ما شرایط جغرافیایی خاصی دارد، چهار فصل موجود در این آب و خاک استعدادی است که باید از آن استفاده شود. کارشناسان اقتصادی عقیده دارند که اگر سوءتدبیرها نبود تحریم‌ها به قدری که امروز اثر گذاشته اثرگذار نبود. در دولت فعلی که قدری تدبیر به کار گرفته شده علیرغم فشارها فضای کشور تغییر کرده است.

رحمانیان توجه ویژه به مدیریت منابع انسانی و طبیعی را راه خروج از شرایط بد اقتصادی دانست و گفت: اگر این شرایط عوض شود و بر مدیریت انسانی و طبیعی تکیه کنیم می‌توانیم شرایط سخت‌تر از این را نیز پشت سر بگذاریم. این را هم باید در نظر داشته باشیم که مشکلات ما فقط داخلی نیست، مشکلاتی نیز وجود دارد که ریشه آن در خارج از کشور است. مثل مسأله هسته‌ای‌مان که امروز با تیم خوب هسته‌ای برطرف می‌شود.

وی در پایان افزود: باید با دنیا وارد بحث‌های دوطرفه شویم و با منطق سخن بگوییم و در آینده خواهیم دید که دنیا نیز با زبان منطق به جای زور با ما صحبت می‌کند. کلیدواژه صحبت‌های رهبری از اقتصاد مقاومتی تکیه به توان داخلی برای رسیدن به چنین اهدافی است.

انتهای پیام

کد N723665