برگزاری مراسم روز ملی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی

سیاسی

مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران در سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، عصر روز سه شنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران در سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، عصرروز سه شنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی برگزار شد.

در این مراسم شیخ نهیان بن مبارک آل نهیان وزیر فرهنگ، جوانان و توسعه اجتماعی امارات عربی متحده، علامه سید علی الهاشمی مشاور مذهبی و قضایی وزارت امور ریاست دولت امارات، جمعی از سفرا و نمایندگان سیاسی سفارتخانه های کشورهای مختلف، شخصیت های برجسته اماراتی و ایرانیان مقیم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و دولت امارات عربی متحده پخش شد و سپس محمدرضا فیاض سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات به سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به پیروزی شکوهمند اتقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357، به محوریت مدیریت جامعه در قالب مردم سالاری دینی در سایه راهبرد مقام معظم رهبری تاکید کرد.

فیاض افزود: مناسبات دو کشور همسایه، برادر و دوست، نمونه ای از روابط متکی بر احترام و اعتماد متقابل است که از افکار رهبران فرزانه و حکیم و تلاش دولت های دوست و برادر سرچشمه می گیرد.

وی با اشاره به انعطاف قهرمانانه مذاکره کنندگان ایرانی در شرایط ملتهب منطقه ای، بر ضرورت استفاده کشورهای 1+5 از فرصت پیش رو تاکید کرد.