/ماراتن مذاکرات نرماندی 4 در مینسک/

پوروشنکو: برخی از شروط روسیه غیر قابل پذیرش است

سیاسی

در شرایطی که ماراتن مذاکرات صلح اوکراین با جدیت در مینسک ادامه دارد، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد: برخی از شرایط روس‌ها در مذاکرات برای حل درگیری‌ غیر قابل قبول است، اما همچنان امید وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین امروز (پنج شنبه) در بلاروس گفت: هنوز هیچ خبر خوبی از مذاکرات ندارم. روسیه در جریان مذاکرات برخی شرایط را مطرح کرده که از نظر ما به هیچ عنوان قابل پذیرش نیستند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که همچنان مینسک میزان مذاکرات چهارجانبه رهبران روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه است.

طبق گزارش خبرگزاری نووستی، نماینده سازمان همکاری و امنیت اروپا نیز که پیشتر در مذاکرات گروه تماس حضور داشت، به مذاکرات موسوم به «نرماندی 4» پیوسته است. طبق گزارش پایگاه خبری راشا تودی، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه مدت کوتاهی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بدون حضور پوروشنکو به گفت‌وگو پرداختند و هم‌اکنون سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و سایر وزرای خارجه به آنها پیوستند.

در همین حال گزارش‌های خبری حاکی از آن است که نمایندگان شورشیان جدایی‌طلب اوکراین که به بلاروس سفر کرده بودند از امضای پیش‌نویس توافق آتش‌بس خودداری کردند.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد، مذاکرات نرماندی 4 در بلاروس همچنان ادامه دارد و طبق گفته پوروشنکو موفقیت این مذاکرات دور از انتظار نیست و می‌توان به آن امیدوار بود. پیش از این اخبار ضد و نقیضی از خاتمه مذاکرات و خروج ناگهانی رهبران از سالن مذاکرات منتشر شده بود اما وزیر خارجه اوکراین گفت که رهبران چند دقیقه‌ای تنفس اعلام کردند و پس از آن مذاکرات با جدیت ادامه یافت.

انتهای پیام

کد N723131