پاک آیین در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب در باکو:

انقلاب ایران مردمی ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان است

سیاسی

مراسم گراميداشت آغاز سي و هفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي و روز ملي جمهوري اسلامي ايران،از سوی سفارت کشورمان عصر چهارشنبه در باکو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم گراميداشت آغاز سي و هفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي و روز ملي جمهوري اسلامي ايران از سوی سفارت کشورمان عصر چهارشنبه در باکو برگزار شد.

 

در این مراسم شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان تبریک دولت و ملت آذربایجان را به دولت و ملت ایران ابلاغ کرد و گفت در ماه هاي اخير مذاكرات مفيد تهران و باکو ثمرات فراواني داشته و به خصوص ديدارهاي اخير روساي جمهور دو كشور موجب گسترش مناسبات فيمابين در حوزه هاي مختلف شده است.

 

وی برگزاري اجلاس كميسيون مشترك دو كشور را يك قدم مهم در مسير توسعه مناسبات دو کشور دانست و افزود: تحكيم همكاري ها بين ايران و آذربايجان،خواسته مردم دو کشور می باشد.

در این مراسم محسن پاک آیین سفیر کشورمان نیز انقلاب اسلامی ايران مردمي ترين انقلاب تاريخ معاصر جهان دانست و گفت: انقلاب اسلامي ايران نه وامدار شرق كمونيست بود و نه رو به سوي غرب ليبرال داشت و اولين نظام جمهوري اسلامي، به عنوان يك پديده نو در نظام بين الملل را بنيان نهاد.

پاک آیین جمهوري اسلامي ايران را يك قدرت هسته اي در مسير صلح آميز خواند و گفت: تحريم هاي ظالمانه و غيرقانوني كه در واقع جنگ با يك ملت است به توفيق الهي مي تواند برچيده شود و اين بستگي به اراده سياسي طرف مقابل دارد. وی همكاري هاي سازنده جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان را استراتژيك و بسيار مهم دانست و افزود: سياست اصولي جمهوري اسلامي ايران در جهت حل عادلانه و مسالمت آميز مناقشه قره باغ موجب توسعه صلح، عدالت و ثبات در منطقه خواهد شد.

در این مراسم باشکوه غیر از وزیر اقتصاد و صنعت    آذربایجان،تعدادی از نمایندگان مجلس ملی،شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده و معاونین وزرای ارتباطات و اقتصاد این کشور حضور داشتند.