نشست کامرون با مقام‌های مالی انگلیس درباره تاثیر خروج یونان از منطقه یورو

نخست وزیر انگلیس با مقام‌های ارشد اقتصادی و مالی کشورش دیدار کرد و درباره اینکه اگر یونان از ناحیه یورو خارج شود، بر سر انگلیس چه خواهد آمد، به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی اسپوتنیک، براساس گزارش‌ رسانه‌های انگلیسی، شانس یونان در پذیرش یک واحد پولی جدید افزایش یافته است. همچنین شرکت کنندگان در نشست مالی انگلیس با حضور دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور و مقامات ارشد دارایی انگلیس بر این باورند که کشورهای حوزه یورو و یونان که تحت رهبری حزب یوکیپ هستند به توافق خواهند رسید.

این مقامات براین باورند که خروج یونان از منطقه یورو، منجر به صرف پس اندازهای یونان و دامن زدن به تورم و نزول ارزش پول خواهد شد.

شرکت‌های اصلی یونان به علت عدم هماهنگی میان یورو و واحد جدید پولی یونان به نام دراخما با مشکلات مالی مواجه هستند که این مساله منجر به عدم توانایی شرکت‌ها و بانک‌های انگلیسی برای جمع آوری دارایی‌های متعلق به شرکت‌های یونانی است.

در صورتی که سایر کشورها با اقتصاد ضعیف نیز از این منوال پیروی کنند و از منطقه یورو خارج شوند انگلیس بیشتر متاثر خواهد شد.

انتهای پیام

کد N722680