/22 بهمن؛ شکست آمریکا در مقابل منطق ایران/

بروجردی: بیانات رهبری توطئه آمریکایی ها را نقش بر آب کرد

علاء الدين بروجردي,22 بهمن,دهه فجر

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها باید طبق اصول و چارچوب تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری با تیم مذاکره کننده به توافق برسند و اگر به این نتیجه برسند که پایان مذاکرات را به عنوان شکست اعلام کنند بدون تردید این شکست آمریکا است.

به گزارش ایسنا، علاءالدین بروجردی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران، درخصوص بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات و صحبت‌های اوباما گفت: فکر می کنم فرمایشات مقام معظم رهبری یک نقشه راه دقیقی برای ادامه کار تیم مذاکره کننده هسته‌ای است بنابراین امروز تکلیف ما کاملا شفاف ، روشن و مشخص است.

وی ادامه داد: هدف آمریکا این بود که در مرحله اول یک توافق کلی را رقم زند و بعد بقیه مسائل که اکثرا مربوط به تحریم ها بود را مشمول مرور زمان کرده و عمل نکند، این توطئه و طراحی آمریکا با فرمایشات رهبری نقش بر آب شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امروز تکلیف کاملا روشن، مشخص و روشن است گفت: طبق قانون اساسی سیاست گذاری نظام با شخص مقام معظم رهبری است. ایشان با صراحت کامل مطرح کردند که اولا توافق خوب را قبول داریم و دوما توافق بد را قبول نداریم و دو مرحله ای شدن را نمی‌پذیریم.

بروجردی افزود: بنابراین تکلیف آمریکایی ها روشن است و آن‌ها گزینه دیگری ندارند جز اینکه اگر برای آن‌ها توافق مهم است براساس این اصول و چارچوب با تیم مذاکره کننده توافق کنند، اگر هم به جمع بندی برسند که پایان مذاکره را به عنوان شکست اعلام کنند بدون تردید این شکست آمریکا است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی بر پایه اقتصاد مقاومتی و راهکارهای درنظرگرفته شده تحریم را مدیریت خواهد کرد منتها آمریکایی ها که مدت هاست اعلام می کنند حرکت شتابنده ایران در عرصه هسته ای را کنترل کرده و توانسته جلوگیری کند در صورت عدم توافق با مصوبه مجلس مواجه خواهند شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به طرح مجلس گفت: مجلس هفته گذشته فوریت طرحی را به تصویب رساند که براساس آن همه چیز بدون تردید به خانه اول برمی گردد همچنین 20 درصد غنی سازی همچون گذشته انجام شده ، اراک و نسل جدید سانتریفیوژها نیز مجدد فعال می شود. اتفاقاتی که به دلیل توافق ژنو به صورت موقت کاهش پیدا کرد.

بروجردی افزود: در این شرایط بازنده آمریکایی ها خواهند بود و ما ضرری نخواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در مورد تاثیر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در مذاکرات گفت: حضور مردم فوق العاده بود، انصافا درود به این ملت که به فرمایشات رهبری لبیک گفته و بیشتر از سال های گذشته حضور پیدا کردند، قطعا اگر به جای باران برف می آمد حضور مردم مثل امسال پرشکوه بود و تاثیری بر میزان حضورشان نداشت.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حضور مردم در راهپیمایی پیام روشنی به امریکایی ها داده است . امریکا از طریق صدها خبرنگار خارجی در این مراسم اطلاعات به دست می‌آورد. همچنین از طریق ماهواره حضور مردم را می‌بینند و حرکت عظیم ملت ایران را نظاره گر هستند.

بروجردی تاکید کرد:‌ طرف آمریکایی ها فقط تیم مذاکره کننده نیست تمام ملت ایران است . ملت ایران پشتوانه نظام و مطیع فرماندهی کل قوا هستند.

به گزارش ایسنا بروجردی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نماینده مجلس در کمیته مربوط به موضوع هسته ای در شورای عالی امنیت ملی حضور دارد گفت: طبق قانون اساسی رییس مجلس از طرف مجلس در جلسات شورای عالی امنیت ملی حضور پیدا می‌کند البته کمیته‌ای قبلا در موضوع هسته ای تشکیل جلسه می داد که امروز جلساتش تشکیل نمی شود.

وی در مورد توافق خوب گفت: توافق خوب این است که حقوق معلق شده ایران طبق مصوب شورای عالی امنیت ملی برگردد و محفوظ بماند همچنین ایران طبق روال گذشته آب سنگین اراک، فردو را داشته باشد و در جهت اهداف صلح آمیز هسته ای به نقاط کاملا مطلوب برسد و تمامی فعالیت هایش را ادامه دهد.

بروجردی تاکید کرد: دولت جزو ملت است و تیم مذاکره کننده از طرف ملت مذاکره می کند بنابراین مذاکره بدون ملت و انقلاب اسلامی معنایی ندارد.

انتهای پیام

کد N722643