/22 بهمن؛ شکست آمریکا مقابل منطق ایران /

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:ایران اسلامی یک وزنه اثر گذار در منطقه است

معاون پارلماني رييس‌جمهور,22 بهمن,دهه فجر

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین و مهمترین حادثه سیاسی نیمه دوم قرن بیستم بود که توانست جغرافیای سیاسی نه تنها منطقه، بلکه جهان را تغییر دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام مجید انصاری که در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در یاسوج سخن می‌گفت، افزود: ملت ایران اسلامی امروز در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه بزرگترین همایش انسانی جهان را به نمایش گذاشتند.

وی اظهارکرد: روح امام راحل، شهیدان و مجاهدان و مبارزانی که شلاق ستم رژیم ستم شاهی را برگرده خود تحمل کردند و در شکنجه گاه‌ها به شهادت رسیدند تا استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورند امروز در آسمان ایران خندان و شادان است و بر مردم همیشه در صحنه ایران درود می فرستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بی شک انقلاب اسلامی ایران بزرگترین و مهمترین حادثه سیاسی نیمه دوم قرن بیستم بود که توانست جغرافیای سیاسی نه تنها منطقه، بلکه جهان را تغییر دهد.

انصاری تصریح کرد:‌ انقلاب اسلامی ایران نه تنها یکی از عوامل تحول ساختاری در نظامات سیاسی منطقه حساس خاورمیانه بود بلکه یکی از عوامل کلیدی و موثر فروپاشی نظام ماکسیستی، کمونیستی، الحادی و ضد خدایی بلوک شرق بود.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جهان اینگونه تبلیغ شده بود که ملت‌ها بخواهند از یوغ استعمار و استبداد نجات پیدا کنند باید زیر پرچم نظام‌های مارکسیستی و کمونیستی قرار بگیرند، دین را افیون توده ها و اسلام را عاملی برای خمودی مسلمین معرفی کرده بودند اما با نقش آفرینی دین در عرصه سیاسی و اجتماعی ایران با حضور مردم دین مدار و مسلمان ایران در عرصه مبارزه علیه استبداد و استعمار و وابستگی و حکومت شاه و با رهبری نهضت و انقلاب و مرجع تقلید، فقیه و فیلسوف و عارف و حکیم و مفسر قرآن توانست تز استعماری و شیطانی آنها را باطل کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: ملت‌ها دیدند که انقلاب مردمی واقعی در ایران به نام دین اسلام و به رهبری روحانیت به پیروزی رسید و پایگاه آمریکا و غرب در منطقه خاورمیانه فروریخت و ژاندارم آمریکا در منطقه به هزیمت رفت و ایران به پایگاه ملت‌های آزادیخواه و مبارز تبدیل شد.

انصاری عنوان کرد: نهال انقلاب اسلامی که از سال ۴۲ با همراهی ملت ایران و خون شهدای ۱۵ خرداد در این سرزمین غرس شد، طی ۱۵ سال پر منت اما با افتخار ادامه پیدا کرد شهدای زیادی از اقشار مختلف در برابر رژیم ستم شاهی توانست زمینه پیروزی انقلاب را در سال ۵۷ فراهم کند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اظهارکرد: در ۳۶ سال گذشته هر روز دست معجزه گر خدا را در این کشور و مرز و بوم شاهد بودیم، دشمنان این انقلاب تصور می کردند موج احساسات مردم که فرو بنشیند انقلاب از بین خواهد رفت و تصور می کردند مردم و روحانیت تجربه حکومت ندارند و با فشار آنها این انقلاب تسلیم خواهد شد و هر روز به امید نابودی این انقلاب نشستند اما هر چه گذشت با نثار خون شهدا، حضور مردم در صحنه و رهبری پیامبر گونه امام خمینی(ره) توطئه های آنها یکی پس از دیگری خنثی شد و آمریکا به فضاحت رفت.

انصاری گفت: در این ۳۶ سال هر آنچه که در توان شیطان بزرگ و حامیان او بود از تهدید و تحریم بر این ملت و به راه انداختن موج ترور به وسیله منافقین رو سیاه و گرفتن یاران امام خمینی(ره) همچون شهیدان بهشتی، رجایی، باهنر، چمران و مفتح و حدود ۱۳ هزار شهید ترور منافقان، توطئه حمله نظامی به طبس، توطئه کودتا، آشوب در اطراف کشور هیچ کدام نتوانست در اراده مردم خللی وارد کند.

وی با بیان این‌که سه عنصر به عنوان مهمترین عوامل در پیدایش و پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی نقش اساسی داشت، افزود: یکی از این عناصر اسلام و دین خواهی مردم بود که مردم بخاطر اسلام، ایمان و قرآن به پیام امام خمینی(ره) لبیک گفتند. اگر رهبر معظم انقلاب سخن می گوید و مردم به او گوش می دهند چون برگرفته از قرآن است. عنصر دوم رهبری شایسته بود که امام خمینی(ره) معمای پیچیده امام علی (ع) را برای ما حل کرد و او نشان داد که می شود یک فقیه بود و در عین حال یک رهبر سیاسی نیز بود و می توان حاکم یک کشور بزرگ و ثروتمند مانند ایران بود اما همانند مردم عادی و فقیر جامعه زندگی کرد، او نشان داد می توان در خانه کوچک جماران بر قلب ها حکومت کرد و کاخ های قدرت های جهانی را لرزاند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) نشان داد که می توان در برابر شیطان و طاغوت همچون کوه استوار، مثل اتش فشان فوران کرد اما در برابر مردم، مستضعفان، شهیدان، خانواده شهداء متواضع بود. ندای یک مظلوم، صحبت یک مادر شهید، نامه یک مستضعف، و عشایری اشک امام را جاری می کرد « اشدا علی الکفار رحما بینهم» را امام به ما آموخت. و آموخت که با همه اختلاف سلیقه، زبان وحتی با اختلاف دین و مذهب می توان در خانه بزرگ ایران اسلامی متحد و منسجم و همیشه در صحنه بود.

انصاری بیان کرد: امام خمینی(ره) همه خوبی ها را داشت، امام مهربانی ها، دلسوزی ها، محرومان، مستضعفان و انقلابیون جهان بود. امامی که وقتی در ساواک او را بازجویی می کردند می ترسیده اند امام فرمود؛ چرا می ترسید حرفتان را بزنید. امامی که وقتی صدام به کشور حمله کرد فرمود دزدی سنگی به خانه انداخت آنچنان سیلی به او بزنیم که نتواند از جای برخیزد و در برابر رژیم شاه و کشور آمریکا نترسید.

وی تصریح کرد: عنصر سوم ملت یکپارچه و وحدت کلمه این امت بود که در پیدایش و پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی نقش اساسی داشت، امتی که هوشیار و هوشمند بود و همین سه عامل ادامه انقلاب را تا ظهور امام زمان(عج) تضمین خواهد کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: بعد از ارتحال امام خمینی(ره) شب ۱۴ خرداد سال ۶۸ را هیچ گاه فراموش نمی کنم وقتی که یاران امام زانوی غم به بغل گرفته بودند که اگر امام برود برای ما چه خواهد شد و آینده برای ما تیره و تاریک می نمود و دشمنان تبلیغ می کرد که اگر امام خمینی(ره) برود انقلاب اسلامی نیز خواهد رفت و اختلاف قدرت بین یاران امام راحل راه می افتد و منجر به جنگ داخلی می شود اما حتی برای یک روز ایران اسلامی با خلاء رهبری مواجه نشد و خبرگان ملت با عنایت قبلی امام راحل تصمیمی درست گرفتند و خلف شایسته امام(ره) را انتخاب کردند و همه ملت و جریانات این رهبری شایسته را پذیرفتند و راه امام همچنان ادامه دارد.

انصاری افزود:سی و شش بار است که در 22 بهمن ملت ایران اسلامی به صحنه می آید و مجددا به جمهوری اسلامی رأی آری می دهند، انگار که امروز سال ۵۸ است و ۹۸ درصد ملت باز به صندوق های دلشان برگ رأی آری به جمهوری اسلامی را تقدیم می کنند.

وی عنوان کرد: هر نظامی غیر از جمهوری اسلامی ایران که پیوند مردمش با نظامش اینگونه مستحکم است، بود در برابر این همه فشار، مشکلات، کمبودها، ویرانی های رژیم شاه و دشمنی های دشمنان به زانو در می آمد اما در طول این ۳۶ سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی لحظه ای حرکت مردم به سمت جلوه و قله های پیشرفت متوقف نشد البته بهای سنگینی دادیم و ۲۶۰ هزار شهید و به همین میزان جانباز و آزاده تقدیم انقلاب کردیم و مردم از جانشان مایه گذاشتند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: نظام نیز از خدمت رسانی به مردم غافل نبود و هشت سال نصف درآمد نفت را صرف دفاع از کشور کردیم و نصف دیگر را خرج خدمت رسانی به مردم کردیم، نظام کارهای بزرگی را برای مردم انجام داده است و روستاهای ویران، فاقد آب، برق، بهداشت، مدرسه، راه و خدامات اولیه زندگی را آباد کرد و صاحب امکانات زیر بنایی شدند.

انصاری یاد آور شد: امروز حرکت علمی کشور به نقطه ای رسیده است که ایران جزء ۹ کشور دارنده دانش فضایی و باشگاه فضایی جهان است و به همت دانشمندان شهید این ملت به دانش هسته ای دست پیدا کردیم، به همت دانشگاهیان و پژوهشگران در دانش نانو، دانش های نوین و سلولهای بنیادین و ساخت سکوهای سنگین نفتی، اسکله، سیمان، راه و راه آهن امروز به عنوان یک قدرت جهانی حضور داریم.

وی اظهارکرد: دولت تدبیر و امید بر سر کار آمد، یار دیرین امام خمینی(ره) با صحنه اعتدال، آرامش، تعقل و خدمت رسانی مشغول کار و خدمت رسانی است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تأکید کرد: تیم هسته ای کشور در چارچوب تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری همانند سرداران عرصه دفاع مقدس با غیرت، شجاعت، توانایی، اعتماد به نفس، تکیه به مردم و حمایت رهبر معظم انقلاب از حقوق کشور و ملت ایران اسلامی دفاع می کنند و دشمن را گام به گام به عقب می رانند و بخشی از تحریم ها را برداشته اند و حق مسلم ملت ایران را تصویب کردند و امروز کسی در داشتن دانش هسته ای ایران دیگر تردید ندارد وکسی نمی گوید ایران باید بساط فن‌آوری صلح آمیز هسته ای را برچیند. امروز بحث بر سر جزئیات است چانه زنی بر سر میزان مطلب است و راجع به اصل موضوع نیست.

انصاری تصریح کرد: دولت طی یک و نیم سال گذشته برای مهار تورم، خروج کشور از رکود، توسعه بخش سلامت در کشور، کاهش هزینه درمان مردم، توسعه بیمه همگانی برای همه مردم و در عرصه فرهنگ، سیاست داخلی. خدمت رسانی و راهگشایی برای سرمایه گذاری های مولد و ایجاد شغل برای جوانان و ایجاد فضای کسب و کار گامهای بلندی برداشته و کارها و اقدامات مهمتری در راه است.

وی افزود: ارتباط و تعامل ما با دنیا بهبود پیدا کرده است رییس جمهور در سازمان ملل در حالی که جهان را موج ترور در بر گرفته است نظریه جهان علیه خشونت را مطرح کرد و در حالی که گروه های تکفیری به نام اسلام فاجعه می آفرینند جمهوری اسلامی منادی صلح، اسلام رحمانی، اسلام قرآنی، اسلام آرامش و هم زیستی مسالمت آمیز جهانی است و ایران اسلامی دیگر یک کشور عقب مانده نیست که سفیر آمریکا به شاه او دستور بدهد و از سفارت آمریکا و انگلیس لیست نمایندگانش در آید و استقلال سیاسی در حد اعلاست و مردم خود انتخاب می کنند و تصمیم می گیرند و کسی نمی تواند به این ملت زور بگوید.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بیان کرد: امروز ایران اسلامی یک وزنه اثر گذار در منطقه از جمله عراق، لبنان، سوریه و جای جای این منطقه حساس است با وجوی که دشمنان خواستند ایران در منطقه نقشی ایفا نکند اما خداوند هر روز نقش ایران را برجسته تر می کند.

انصاری افزود: در عراق محبوب ترین نام، نام رهبر انقلاب اسلامی ایران است و محبوب ترین چهره، سردار قاسم سلیمانی ناجی کربلا و نجف و بغداد است که باید قدر این نعمت ها و انقلاب اسلامی را بدانیم.

انصاری همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله فقید سید کرامت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هشت سال افتخار همراهی ایشان را در مجلس خبرگان رهبری داشتم که مظهر صداقت، پاکی، صلابت و مردمی بودن بود.

انتهای پیام

کد N722642