بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه های بین المللی-8/

جروزالم پست:طنین «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» در ایران

سیاسی

یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به شعارهای مطرح شده در راهپیمایی 22 بهمن تاکید بر حق هسته ای را محور اصلی سخنرانی ها در این روز دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست از برگزاری راهپیمای میلیونی مردم ایران به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد. بر این اساس در راهپیمایی مردم تهران که با تجمع در میدان آزادی همراه بود، شرکت کنندگان شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

به نوشته جروزالم پست محور اصلی صحبت های خطیبان و سخنرانان در مراسم راهپیمایی 22 بهمن تاکید بر حق هسته ای ملت ایران است. این روزنامه همچنین با اشاره به اظهارات آیت الله جنتی مبنی بر این که آمریکا باید گزینه های روی میز را به زیر میز ببرد منظور از این سخنان را رد احتمال حمله نظامی علیه ایران دانست.

طبق این گزارش ایران به دنبال گزینه برد-برد در مذاکرات هسته ای است. در این مطلب همچنین ضمن اشاره به سخنان روز گذشته «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید شده که ایران توجهی به فشارها و اعمال تحریم های غرب ندارد.

گفتنی است نخست وزیر رژیم صهیونیستی شب گذشته با تکرار ادعاهای خود علیه ایران اعلام کرد با وجود انتقادهای داخلی و خارجی همچنان مصمم به انجام سخنرانی در کنگره آمریکا در ماه آینده میلادی است.