/22 بهمن؛ شکست آمریکا مقابل منطق ایران /

نماینده ولی فقیه در سپاه :خون ایرانی باید منطقه خاورمیانه را دگرگون و زمینه‌ظهور را فراهم

22 بهمن,دهه فجر

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خون ایرانی باید منطقه خاورمیانه را دگرگون و زمینه ظهور حضرت صاحب‌الزمان(عج) را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، حجت‌الاسلام علی سعیدی، در راهپیمایی 22 بهمن در شیراز گفت: در جهان شاهد 4 انقلاب توحیدی بوده‌ایم که باید به درس‌ها و عبرت‌های این انقلاب‌ها توجه و از تجربیات تلخ و شیرین آن استفاده کرد تا بتوانیم افق‌های آینده را برای رسیدن به قله‌های بلند ترسیم کنیم.

وی انقلاب‌های حضرت نوح(ع)، حضرت موسی(ع) و حضرت محمد(ص) و انقلاب اسلامی ایران را چهار انقلاب توحیدی مورد نظر دانست و با اشاره به آیات کلام‌الله مجید، خاطرنشان کرد: انقلاب حضرت نوح(ع) در 6 سوره آورده و بیش از 40 بار سخن از آن حضرت مطرح می‌کند.

این مقام روحانی به علل و عوامل عدم شکل‌گیری حکومت دینی در عصر حضرت نوح(ع) پرداخت و با بیان اینکه انقلاب حضرت موسی(ع) نیز در 35 سوره در قرآن آمده است، گفت: قرآن به تفصیل در خصوص این دو انقلاب به بیان علل وقوع و شکست آنها اشاره می‌کند.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب پیامبر اسلام(ص)، انقلاب اسلامی ایران چهارمین انقلاب توحیدی جهان بشمار می‌رود، خاطرنشان کرد: خدا می‌داند تکلیفی که امروز بر دوش ملت ما قرار دارد به مراتب سنگین‌تر از امت‌های پیش‌از این است، ملت انقلابی ایران و رهبری انقلاب رسالت جهانی بسیار سنگینی دارند و باید مقاوم‌تر از سایر ملت‌ها باشند.

سعیدی گفت: اولین درس انقلاب‌های توحیدی نقش رهبری است، انقلاب توحیدی بدون رهبری الهی معنا و مفهوم ندارد، شناسنامه انقلاب توحیدی رهبری الهی است، رهبری که از طرف خدا تعیین شده باشد، در هر انقلابی این نقشی اساسی و تعیین کننده دارد.

وی ادامه داد: حضرت نوح(ع)، حضرت موسی(ع) و حضرت محمد(ص) رهبران انقلاب‌های توحیدی گذشته بودند و در انقلاب ما در یک دوره امام و امروز محور رهبر معظم انقلاب، حضرت امام خامنه‌ای است.

او با بیان این‌که 5 اصل در مورد رهبران الهی مد نظر است، گفت: اول حجیت و اعتبار به این معنا که همان اعتباری که برای موسی‌ابن عمران(ع) و برای رسول‌الله(ص) وجود دارد، همان اعتبار برای میرزای شیرازی وجود دارد و برای حضرت روح‌الله و به همان نسبت برای مقام معظم رهبری نیز وجود دارد و لازم است.

سعیدی اصل دوم را میزان اختیار رهبران دانست و گفت: همه در اداره حکومت اختیار مساوی دارند، همان اختیار پیامبران را اوصیا و ولی‌فقیه در عصر غیبت دارد، در اداره حکومت بین آنان هیچ تفاوتی وجود ندارد.

وی سومین اصل را تبعیت اعلام و خاطرنشان کرد: به همان میزان که تبعیت از پیامبر اعظم(ص) لازم است، از امیر‌المومنین(ع) واجب است، به همان اندازه از روح‌الله و سیدعلی باید اطاعت کرد، تبعیت فرقی ندارد، همه مقامات هم در آن علی‌السویه هستند، باید از محور ولایت تبعیت کنند، عالم و غیرعالم ندارد، رئیس و غیر رئیس ندارد، همه الزام دارند.

سعیدی تاکید کرد: نصب و ساز و کار انتخاب رهبران هم به‌عنوان چهارمین اصل برای همه یکسان است، رهبری باید از ذات باری‌تعالی نصب شده باشد، با تفاوت در مراتبش، یک نصب تصریحی و دیگری توصیفی است. گاهی پیامبر می‌فرماید "من‌کنتم مولا فهذا علی مولاه" و گاهی امام اوصاف رهبر را مشخص می‌کند و خبرگان مصداق آن اوصاف را به مردم معرفی می‌کنند.

وی در بیان پنجمین اصل نیز گفت: رسالت پنجمین اصل است که برای همه یکسان است، به نظر من 3 امر اساسی بر عهده رهبران الهی است اول ابلاغ نسخه خدا و پیام الهی، ابلاغ شریعت به‌عنوان سبک زندگی و نقشه راه انسان‌ها، دوم عملیاتی سازی، نسخه‌سازی و ساختار سازی و دولت‌سازی و سیستم‌سازی است، بدون قدرت و دولت پیامبر نمی‌توانست کعبه را از 360 بت پاک کند و جامعه جاهلیت را از شراب و فسار پاک کند.

سعیدی سومین اصل را در این زمینه پاسداری از انقلاب و حکومت دینی دانست و گفت: فلسفه ایستادن حضرت امام در برابر بازرگان و بنی‌صدر و منتظری و ایستادن و دغدغه‌های رهبری انقلاب در برابر تکنوکرات‌ها و اصلاح‌طلبان همین است، رهبر انقلاب در هر شرایطی که احساس کرد گروه و حزب و جریانی در صدد دخالت و دستبرد در انقلاب است، دفاع کرد و حرکت کرد تا از اصل انقلاب و نظام اسلامی پاسداری کند.

وی در بیان علل شکست انقلاب‌های توحیدی گذشته گفت: نقش مردم در انقلاب توحیدی به‌عنوان نقشی زیربنایی و زیرساختی است، موردی و تشریفاتی نیست، حضرت نوح می‌آید تا افراد را برای همراهی بسازد و زمینه را فراهم کند، مردم هم در حدوث و هم در بقای حکومت الهی و توحیدی نقش دارند، اگر نیایند رهبری نمی‌تواند به‌تنهایی حاکمیت را شکل دهد و اگر آمدند تا آخر باید همراه باشند.

سعیدی علت شکست انقلاب حضرت نوح(ع) را همراه نشدن مردم در ابتدای انقلاب و علت شکست انقلاب حضرت موسی(ع) را همراه نشدن مرد در تداوم انقلاب دانست و گفت: همواره در انقلاب توحیدی اراده خدا متوجه رهبر و تکلیف خدا متوجه مردم است، مردم باید از رهبری اطاعت کنند تا انقلاب تداوم داشته باشد. در عصر موسی(ع) مردم ابتدا آمدند و بنی‌اسرائیل به قدرت رسید به‌دلیل صبر و پایداری.

وی با اشاره به آیات قرآن در خصوص قوم بنی‌اسرائیل و علت شکست آنان، گفت: در انقلاب صدر اسلام پیامبر 23 سال زحمت کشید و 10 سال حکومت کرد، هزینه‌ای که مردم در صدر اسلام دادند، در تاریخ کم‌نظیر است، به همین دلیل پیروز می‌شوند و حکومت اسلامی تشکیل می‌شود، اما پیام پیامبر به مردم این است که 2 گوهر گرانبها در میان شما می‌گذارم، قانون برتر و مدیریت برتر، راهی دست‌یابی به قانون و مدیریت برتر، اما مردم چه کردند، عزت الزاماتی دارد.

وی از زیارت عاشورا به‌عنوان سند خیانت یک ملت یاد و تصریح کرد: کسانیکه پشت سر فتنه و عقبه فتنه هستند، در فتنه 88 یک ناحیه در پشت فتنه بود، یک ناحیه روی فتنه و یک ناحیه در کف خیابان، مهمترین اصل شناخت عناصر پشت صحنه فتنه است. آنها می‌خواهند برنامه‌ریزی کنند و وارد صحنه شوند، مهم شناسایی عناصر پشت صحنه است که هیچ‌گاه از خود سند بر جای نمی‌گذارند، اگر اسم ببریم می‌گویند چرا اسم برده‌اید.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کروبی و موسوی را می‌توان اسم برد اما عناصر پشت سر فتنه را نمی‌توان اسم برد،‌ خواص باید این را مطرح کنند، اینکه عناصر پشت فتنه، یا سند نمی‌گذارند یا حریم دارند.

وی با بیان این‌که در زمان صدر اسلام عده‌ای انقلاب را به یغما بردند، فشار آوردند و اهل بیت(ع) را کنار زدند و حکومت دینی را زایل کردند تا حادثه عاشورا را ایجاد کردند، تحریم گذاشتند، رهبری می‌فرماید: آنوقتی تحریم‌ها را برداشتند که سرها را بریدند و خیمه‌های اهل بیت(ع) را آتش زدند و خاندان نبوت را به اسارت بردند.

سعیدی با تاکید براینکه باید ولایت‌مداری را از حضرت زهرا(س) و قمربنی‌هاشم(ع) یاد گرفت، گفت: انقلاب اسلامی ایران چهارمین انقلاب توحیدی جهان است، این امانت به رهبری و ملت ایران داده شده و یک پای آن ولایت فقیه و پای دیگر آن ملت هستند، اگر می‌خواهیم فینالیست فینالیست‌ها باشیم، نیاز به استقامت بیشتر داریم.

وی گفت: خداوند می‌خواهد ملت ایران سرآمد ملت‌های جهان بشود، اما این سرآمد شدن استقامت و پایداری می‌خواهد، ببینیم کجا هستیم، چه قله‌های رفیعی را فتح کرده‌ایم، چرا آمریکا دارد به ما فشار می‌آورد، ما در منطقه آمریکا را مچاله کرده‌ایم،‌ روزی مهران و شلمچه و ... مرز ما بود اما امروز مرز ما ساحل مدیترانه است.

سعیدی با اشاره به سخنان حسین هیکل، تاکید کرد: رسالت مردم امروز بسیار سنگین است، چه کسی باور می‌کرد بسیج و فرهنگ بسیجی بتواند سوریه را 4 سال در برابر استکبار نگه‌دارد، توازن قوا در لبنان به شکلی پیش برود که رهبر حزب‌الله بگوید یک در برابر یک، در غزه اسرائیل غاصب بر خود بلرزد، این عمق استراتژیک ایران اسلامی است. امروز زمینه انتقال فرهنگ بسیجی در عراق را فراهم کرده‌ایم باید افتخار بکنیم که یک سردار شهید از قنیطره و یکی از عراق می‌آورند.

وی تصریح کرد: خون ایرانی باید منطقه خاورمیانه را دگرگون و زمینه ظهور صاحب‌الزمان(عج) را فراهم کند و فارس در ظهور نقش تعیین کننده دارد، از فارس سخن به‌میان آمده اگرچه ممکن است منظور شرق آن زمان باشد، اما بعید نیست که منطقه فارس مصداق باشد.

سعیدی با اشاره به نقش مردم فارس در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی تاکید کرد: مردم این منطقه باید برای تمام کشور الگو باشند و تکلیفشان سنگین‌تر از دیگران است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده بداند که رهبری فصل‌الخطاب است، خواسته‌های ما اول پذیرش حق غنی‌سازی و دوم برداشتن کامل و یکجای تمام تحریم‌ها است، در غیراین‌صورت در برابر این دشمن قدار که 200 سال تلاش می‌کند بر جهان سلطه پیدا کند، باید ایستاد و شاخ استکبار را باید شکست.

انتهای پیام

کد N722391