/22 بهمن؛ شکست آمریکا مقابل منطق ایران/

خاتمی: حضور مردمی در راهپیمایی 22بهمن بیعت و اتمام حجت بود

22 بهمن,دهه فجر

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نمایش حضور و همراهی مردم، هدف راهپیمایی 22 بهمن بود و سخنرانی در راهپیمایی 22 بهمن، حاشیه این متن پر‌رنگ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، آیت الله سید احمد خاتمی در اجتماع با شکوه مردم تبریز در 22 بهمن، اظهار کرد: امروز رزمایش و اجتماع بزرگ ملت نشان داد که همان ملتی که 36 سال قبل انقلاب کردند، امروز نیز با حضور خود تا آخرین نفس پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

وی افزود: زبان از تشکر این حضور ملی عاجز است، جشن 22 بهمن، جشن ملی به معنای دقیق کلمه است همه با سلایق و اندیشه‌های مختلف آمدند و حرف اول و آخر این حضور مردمی در این راهپیمایی بیعت و اتمام حجت بود.

وی با بیان اینکه این مردم برای بیعت با اسلام و دین و مکتب اینجا حاضر شده‌اند، ادامه داد: معنای این راهیپمایی این است که ما دل‌داده‌ی دین و پیغمبر اکرم(ص) هستیم و یک صدا می گوییم “لبیک یا رسول الله“.

وی اضافه کرد: بیعت دیگری که این حضور موید آن بود، بیعت با دین و کشور اسلامی است، این حضور و این اجتماع یعنی اینکه کشور اسلامی و اجرای احکام اسلامی خواسته مردم است. بیعت با ولایت نیز یکی دیگر از دستاوردها و اهداف این حضور است، همه مردم برکات ولایت فقیه را دیده‌اند، در طول 36 سال گذشته، اصل رکین این انقلاب ولایت فقیه بوده است و مردم آمده‌اند تا بگویند حرف ما حرف ولایت و موضع ما موضع ولایت فقیه است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: تکرار شعار "این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده" یعنی بیعت با ولایت فقیه؛ یعنی خارجی های مغرض و ناآگاهان داخلی بدانند، جان و گوشت این ملت با ولایت فقیه است و از ولایت فقیه جدا نخواهد شد و تائید این ادعا شعار " ما همه سرباز توییم خامنه‌ای، گوش به فرمان توییم خامنه‌ای" است.

وی اظهار کرد: بیعت با شهیدان نیز پیام دیگر این حضور است، این مردم آمده‌اند تا بگویند شهیدان عزیز پیرو راهتان هستیم و راه شما را دنبال خواهیم کرد و به طور قطع روح بلند شهیدان نیز در این راهپیمایی با شکوه حضور دارد.

وی خطاب به مردم گفت:ای مردم، شما با حضور خود متن راهپیمایی را نوشتید و بنده این حضور را تبیین می کنم. این حضور با چند مخاطب نیز اتمام حجت داشت، دنیا با ایران اسلامی طرف است، چون می داند که ایران ما بمب اتم ندارد، ایران ما پرچم اسلام را در دنیا به اهتزاز درآورده و ایران ما اسلام را دارد.

وی خاطرنشان کرد: دنیای استکبار برای مقابله با اسلام خیز گرفته و با اسلام طرف شده و آذربایجانی های غیور که عشق شان به کشور و ولایت فقیه را با حضور خود در این راهپیمایی در عمل نشان دادند، اتمام حجتشان این است که تا آخرین قطره خون خود از ایران اسلامی دفاع خواهند کرد.

وی یادآور شد: مسئولان آمریکا در پی تحقیر ملت ایران هستند، در حالی که شما با حضور خود در این راهپیمایی با آنها اتمام حجت کردید که "شما توان تحقیر این ملت را ندارید".استکبار جهانی نمی داند که این ملت درس غیرت را از امام حسین(ع) آموخته و شعارش این است “هیات من الذله“.

وی ادامه داد: دشمنان با اعمال تحریم ها می خواهند، ملت ایران را خسته کنند، ولی ملت بزرگ ایران دشمنان خود را خسته می کند و خسته کرده است و خود هیچ گاه خسته نشده است.

وی ادامه داد: نشاط ملت ایران در جهاد، در حضور و در صحنه بودن است و این شعار جلوه ویژه حضور ایرانی است " ما زنده از آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست".

خاتمی در ادامه سخنان خود گریزی نیز به مذاکرات هسته ای داشت و آن اینکه، مذاکرات هسته‌ای اکنون به بخش حساس خود رسیده است، چرا که 1+5 به ویژه امریکا در پی فریبی بزرگ بود، آنها می خواستند در دو مرحله توافق کنند، ابتدا در خصوص کلیات برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌ها به توافق برسند، سپس به جزئیات آن بپردازند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: آگاهی مقام معظم رهبری از توطئه های آنها و تاکید ایشان بر توافق یک مرحله ای، موضوعی بود که حیله و نیرنگ آمریکایی را برملا کرد.

وی گفت: آگاهی و هشدار مقام معظم رهبری نشان داد که آمریکا پای قول و قرار خود نایستاده و می خواهد در مرحله اول به اهداف خود برسد و در مرحله دوم کارشکنی کند.

وی گفت: این حضور باشکوه مردم تبریز و آذربایجان شرقی این است که آذربایجان شرقی در همه عرصه‌ها یکپارچه مطیع ولایت است و این شعار را سر می‌دهند که " ما همه سرباز توییم خامنه‌ای، گوش به فرمان توییم خامنه‌ای".

وی با انتقاد از روش امریکا در قبال ملت ایران گفت: آمریکا احمقانه‌ترین روشی که چند سال است در قبال ایران پیش گرفته این است که مدام ملت بزرگ ایران را تهدید می کند و می گوید همه‌ی گزینه ها روی میز است و ملت ایران را از حمله نظامی می ترساند.

وی خطاب به آمریکایی‌ها در خصوص این روش در قبال ایران گفت: شما در 8 سال دفاع مقدس گزینه‌ی نظامی را روی میز آوردید و با ملت ایران جنگیدید ولی در پایان این ایادی شما بودند که شکست خورده و سر خورده، صحنه را ترک کردند.

خاتمی یادآور شد: اینها با گذشت 36 سال از انقلاب جمهوری اسلامی ایران هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که ملت ایران، ملتی مبارز است، ملتی است که آینده خودش را ساخته و خواهد ساخت و آینده‌اش روشن است.

وی نوید و امیدواری نیز به جوانان امروز داشت و آن اینکه ماندگاری و پویایی این نظام تا حاکمیت مهدی موعود ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N722369