بازتاب برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در رسانه‌های خارجی

22 بهمن,دهه فجر

همزمان با برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در تهران و دیگر شهرهای کشور رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای از حضور چشمگیر ایرانیان ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ‌خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره نوشت: ایران همزمان که به مذاکرات هسته‌ای اش با گروه 1+5 ادامه می‌دهد سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن گرفت.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشت: تصاویر شبکه‌های تلویزیون ایران نشان دهنده حضور میلیون‌ها ایرانی در تهران و دیگر نقاط این کشور در روز چهارشنبه به مناسب پیروزی انقلاب است.

شرکت کنندگان در خیابان‌ها شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دادند.

در 11 فوریه سال 1979 پیروان آیت الله خمینی توانستند رضا شاه را از کشور بیرون و پیروزی انقلاب اسلامی را اعلام کنند. در سال‌های اخیر ایرانی ها از روز 11 فوریه (22 بهمن ) برای نشان دادن اعتراضشان نسبت به تحریم‌های غرب استفاده کرده‌اند که به بهانه برنامه هسته‌ای ایران علیه این کشور اعمال شده است.

همچنین خبرگزاری شینهوا با اعلام برگزاری راهپیمایی روز 22 بهمن در نقاط مختلف کشور نوشت: ایران در حالیکه برای رسیدن به یک توافق نهایی با گروه 1+5 بر سر برنامه هسته‌ای اش تلاش می کند بار دیگر سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن گرفت.

به گزارش شینهوا ، مردم درتهران پایتخت ایران روز چهارشنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی که حاوی شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل بود به خیابان ها آمدند. شرکت کنندگان در شعارهای خود از حق این کشور نسبت به برخورداری از انرژی هسته‌ای حمایت کردند.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: مردم ایران روز 11 فوریه در سالروز پیروزی انقلابشان به خیابان‌ها آمدند.

انتهای پیام

کد N722361