روسیه امیدوار به تلاش آلمان برای توقف راهکار نظامی درگیری‌های اوکراین

روسيه

سفیر روسیه در آلمان گفت: مسکو امیدوار است کشورهای غربی شامل آلمان تلاش‌های احتمالی کی‌یف را برای حل نظامی درگیری اوکراین متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر گرینین، سفیر روسیه در آلمان گفت: دولت مسکو امیدوار است که کشورهای غربی از جمله آلمان تلاش‌های دولت کی‌یف را که هدفش حل بحران اوکراین با استفاده از اقدامات نظامی است، خنثی کنند.

وی ادامه داد: ما امیدواریم که غرب در نهایت بتواند بر دولت کی‌یف تاثیر بگذارد در حال حاضر قضاوت براساس اقدامات کنونی مقامات اوکراینی صورت می‌گیرد و کاملا مشخص است که آنها به دنبال حل نظامی بحران در شرق اوکراین هستند.

این دیپلمات ارشد دولت روسیه در برلین همچنین اعلام کرد که اکثر رهبران غربی در حال حاضر به دنبال راه حل غیرنظامی برای بحران اوکراین هستند و این راه حل، دیپلماتیک است.

این مقام مسئول دولت روسیه گفت: ما امیدواریم که شرکای غربی ما بیش از این سخن پراکنی نکرده و عمل کنند و بتوانند بر مقام‌های دولت کی‌یف تاثیر بگذارند اوضاع در جنوب شرق اوکراین به ویژه در منطقه دونباس در هفته‌های گذشته و با وجود آتش بس توافقی میان نیروهای کی‌یف و مخالفان جدایی طلب شرق اوکراین رو به وخامت گذاشته است. امروز (چهارشنبه) نیز رهبران روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه در مینسک، بلاروس دیدار می‌کنند و برای حل بحران اوکراین به گفت‌وگو می‌نشینند.

انتهای پیام

کد N722331