فواد معصوم عازم قطر شد

قطر

رئیس جمهوری عراق در راس هیاتی وزارتی به منظور مذاکره با مقامات قطر و انجام هماهنگی‌های دو جانبه در خصوص مبارزه با تروریسم عازم دوحه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی سومریه نیوز، فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق صبح امروز (چهارشنبه) بغداد را به مقصد دوحه ترک کرد.

یک منبع آگاه اظهار داشت: معصوم در راس هیات وزارتی بلند پایه به قطر سفر کرد تا در جریان آن با مقامات این کشور در خصوص تمامی مسائل مهم منطقه‌ای و به ویژه هماهنگی با دوحه در جنگ علیه تروریست‌های داعش مذاکره و گفت‌وگو کند.

وی در این سفر تلاش خواهد کرد تا تمامی اختلافات موجود میان دو کشور را حل و فصل کند.

اعضای هیات وزراتی عراق که معصوم را در این سفر همراه می‌کنند، عادل عبدالمهدی، وزیر نفت، هوشیار زیباری، وزیر دارایی، محمد سالم الغبان، وزیر کشور و دیگر وزرای عراقی را شامل می‌شود.

براساس این گزارش، عراق در حالیکه وارد جنگی ویرانگر علیه داعش شده تلاش می‌کند تا روابط خود را با کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی گسترش دهد.

در همین راستا، حیدر العبادی، نخست وزیر این کشور بارها بر تمایل عراق در ایجاد روابط حسن همجواری با کشورهای اطراف و همچنین لزوم ارائه انواع کمک‌های انسانی و نظامی به عراق از سوی کشورهای اطراف تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N722298