آمریکا: هیچ هماهنگی با سوریه علیه داعش نداریم

داعش

آمریکا هرگونه هماهنگی با دولت سوریه در عملیات خود علیه گروه تروریستی داعش را رد کرد و در عین حال رد نکرد که از طریق عراق عملیات خود را به دمشق ابلاغ کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، جنیفر ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: پیش از اینکه حملاتی را در سوریه آغاز کنیم به طور مستقیم دولت سوریه را از تصمیم خود مبنی بر این اقدام آگاه کردیم. سفیر ما در سازمان ملل از طریق نماینده دائم سوریه در این سازمان دمشق را از این عملیات مطلع کرد.

وی افزود: واشنگتن در اولین حملات نظامی خود در سوریه که در ماه سپتامبر صورت گرفت نیز نماینده این کشور در سازمان ملل را در جریان امر قرار داد.

ساکی گفت: ما اجازه دولت سوریه را نخواستیم و در اقدامات خود (علیه داعش) هیچ هماهنگی‌ را با آن صورت ندادیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص نقش میانجی‌گری که ممکن است بغداد میان دمشق و واشنگتن بر عهده گیرد، گفت: ما با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و دولت وی هیچ هماهنگی صورت نداریم و اما هرگز از تبادل دیپلماسی ویژه با دولت عراق صحبت نخواهیم کرد.

وی افزود: عراق مانند کشورهای دیگر با همسایگان خود روابط مشترکی را دارد. گروه تروریستی داعش تهدیدی مشترک برای همه کشورهای منطقه به شمار می‌رود.

در همین راستا جان کری، همتای وی در پنتاگون عنوان داشت: ما با دولت اسد در خصوص عملیات نظامی خود هیچ گونه هماهنگی چه مستقیم و چه غیرمستقیم نخواهیم داشت.

انتهای پیام

کد N722262