بارتاب تظاهرات ۲۲ بهمن در رسانه‌های عربی

سیاست داخلی

سانا گزارش داد که شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، تصاویری از «امام خمینی» (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و شهدا و نیز پارچه نوشته‌هایی در محکومیت سیاست‌های آمریکا و اسرائیل و تاکید بر ارزش‌های انقلاب اسلامی همراه خود دارند.

خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که تظاهرات میلیونی مردم ایران به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) تاکید کرد که تظاهرات میلیون‌ها ایرانی‌ها در سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران و هزاران شهر و روستا با حضور مسئولان بلندپایه آغاز شد.

سانا افزود که شرکت‌کنندگان در این تظاهرات تصاویری از «امام خمینی» (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و شهدا و نیز پارچه نوشته‌هایی در محکومیت سیاست‌های آمریکا و اسرائیل و تاکید بر ارزش‌های انقلاب اسلامی همراه خود دارند.

خبرگزاری رسمی سوریه در ادامه به فعالیت‌های مختلف در طول مسیر تظاهرات مردم ایران در تهران نظیر تشکیل غرفه‌هایی از تابلوهای هنری درباره مراحل مختلف انقلاب ایران و نیز جنایت‌های آمریکا در حق ملت ایران و جنایت‌های وحشیانه گروه‌های تروریستی در حق ملت‌های سوریه و عراق اشاره کرد.

شبکه تلویزیونی المنار لبنان نیز به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گزارشی تحت عنوان «۱۹۷۹: شاره رفت... انقلاب اسلامی در تصاویر» منتشر کرد.

در این گزارش به فرار شاه و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ پرداخته شده و تصاویری از انقلاب اسلامی ایران و فرار شاه منتشر شده است.

این شبکه تلویزیونی اقدام به پوشش خبری تظاهرات امروز مردم ایران در تهران و شهرهای مختلف كرده و نیز به سخنرانی رئیس‌جمهوری کشورمان پرداخت.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز تظاهرات میلیونی مردم ایران را پوشش داده و سخنرانی رئیس‌جمهوری کشورمان را به طور مستقیم پخش کرد.

پایگاه خبری «النشره» نیز به تظاهرات گسترده مردم ایران و نیز سخنرانی «حسن روحانی» پرداخت.

کد N722233