/22 بهمن؛ شکست آمریکا مقابل منطق ایران /

22 بهمن با طعم توافق هسته‌ای

سی و ششمین راهپیمایی گرامیداشت 22 بهمن با طعم مذاکرات هسته‌ای و توافق سیاسی با 1+5 همراه بود.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته ای خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ‌در حالی که مذاکرات هسته ای ایران و 1+5برای رسیدن به توافق جامعه به نقطه جوش خود رسیده است و در روزها و هفته‌های حساس خود به سر می برد راهپیمایان تهرانی در سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی بیشترین شعارها و پلاکاردها و بیلبردهای در دستشان معطوف به موضوع مذاکرات هسته‌ای بود.

قرار است ایران و 1+5 بر اساس توافقشان در آذرماه سال جاری تا پایان ماه مارس ( 10 فروردین ) به یک توافق کلی دست یابند. اگر این توافق تا این زمان به دست نیاید، هرچند مذاکرات تا اوایل تیرماه سال 94 تمدید شده است اما با توجه به ضرب الاجل تعیین شده توسط کنگره آمریکا که تا سوم فروردین به دولت اوباما برای مذاکره با ایران و توافق با آن فرصت داده است و با توجه به زیاده‌خواهی ها از سوی آمریکا و نبود اراده سیاسی قوی در صورت دست نیافتن به یک توافق کلی مذاکرات هسته‌ای با تهدید شکست مواجه خواهد شد.

مقام معظم رهبری در نوزده بهمن سال جاری با اشاره به اظهارات مکرر آمریکایی‌ها که می‌گویند «توافق نکردن بهتر از توافق بد است» افزودند: ما هم همین عقیده را داریم! و معتقدیم توافق نکردن بهتر از توافقی است که به ضرر منافع ملی و زمینه‌ساز تحقیر ملت بزرگ ایران شود.

راهپیمایان تهرانی امروز با در دست داشتن پلاکاردهایی با این مضمون:

توافق خوب لغو همزمان همه تحریم‌ها

توافق نکردن بهتر از توافق بد است

گرگ ، گرگ است فقط قصد دریدن دارد

توافق سیاسی،‌ نیرنگ آمریکایی

نه تحریم نه ذلت ، مذاکره به عزت

حمایت خود را از سخنان مقام معظم رهبری و دست یافتن به توافقی بر اساس منافع ملی و احترام به ملت ایران اعلام کردند .

همچنین در سی و ششمین راهپیمایی مردم ایران از انقلاب‌های منطقه‌ای و آزادی معترضان به دولت‌های حاکم در منطقه حمایت خود را اعلام کردند. در این رابطه بیلبردهایی با تصاویر شیخ سلمان و پلاکاردهایی در حمایت از انقلاب بحرین در دست مردم تهران به چشم می‌خورد.

به گزارش ایسنا ، در راهپیمایی 22 بهمن 1393 بیلبوردها و پلاکاردهایی در دست مردم در حمایت از تائید علاقه و عشقشان به حضرت محمد (ص) با عنوان I love Muhammad و در محکومیت توهین به مقدسات اسلام به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

کد N722227