/22 بهمن؛ شکست آمریکا در مقابل منطق ایران/

حداد عادل: سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه هستند

22 بهمن,دهه فجر

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر سبک زندگی ما اسلامی نشود به اقتصاد مقاوتی نخواهیم رسید و سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه هستند و از هم جدا شدنی نیستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، غلامعلی حداد عادل در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان قم، با اشاره به چالش امروز استکبار افزود: در طول تاریخ انقلاب تهدیدهایی وجود داشته اما امروزه توطئه ها به بالا‌ترین حد خود رسیده است، استکبار با جمع آوری تجربه 36 ساله خود به این نتیجه رسیده است که باید جنگ اقتصادی بر علیه ایران بر پا شود.

حداد عادل با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی دشمن برای به زانو درآوردن ایران، گفت: دشمن با فشار های اقتصادی می خواهد بین استقلال و اقتصاد تقابل ایجاد کرده و ایران را مجبور به انتخاب یکی از آن دو بکند، آن ها می گویند اگر شما استقلال را می خواهید ما شما را تحریم می کنیم و اقتصاد شما را از بین می بریم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب از مدت ها پیش راه برون رفت از این توطئه را اقتصاد مقاومتی بیان کردند؛ بنابراین برای حفظ استقلال و دارا بودن از اقتصاد باید اقتصاد مقاومتی در کشور تحقق پیدا کند، از همین رو مسؤولان مربوطه باید همت خود را برای اجرایی کردن سخنان رهبری بگذارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ملت ایران در مکتب عاشورا تربیت شده است، اظهار داشت: شعار ملت ایران هیهات من الذلة است، به همین دلیل در بدترین شرایط حاضر نیست که زیر بار ظلم برود، اگر انواع سختی ها بر این مملکت تحمیل شود، ملت ایران هیچگاه سلطه آمریکا را نمی پذیرد.

وی ادامه داد: وظیفه تمام مسؤولان و دلسوزان انقلاب این است که شعار اقتصاد مقاومتی را به عمل تبدیل کنند، این مسأله فقط نباید در سخن و مربوط به دوره ای محدود باشد؛ اقتصاد مقاومتی باید همانند روحی در پیکره کشور در جریان باشد؛ دولت باید تمامی برنامه ها را از منظر اقتصاد مقاومتی نگاه کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که رهبر معظم انقلاب در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بسیار جدی هستند، ابراز داشت: اگر سبک زندگی، اسلامی نشود به اقتصاد مقاومتی نخواهیم رسید، سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی دو روی یک سکه هستند.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران مواهب و نعمت های بسیاری را برای مردم فراهم کرده است، اظهار داشت: باید دانست از دریای مواهب انقلاب کدام یک از بقیه مهم تر است، بخش نخست شعار انقلاب یعنی استقلال بزرگترین نعمتی است که خداوند به مردم ایران عطا کرده است.

حداد عادل ادامه داد: کشور ایران در حدود 200 سال تحت نفوذ و سلطه بیگانگان بود اما با قیام امام خمینی(ره) و ایثار گری مردم امروزه شاهد آن هستیم که خودمان برای اوضاع و احوالات کشورمان تصمیم می گیریم که این نعمتی بسیار بزرگ بوده و باید خداوند را شکرگذار باشیم.

وی با اشاره به اهمیت استقلال در دنیای کنونی ابراز داشت: استقلالی که با رهبری امام خمینی(ره) در ایران به وجود آمده منشأ تمامی برکت ها و علت همه دشمنی های غرب است؛ این دشمنی هایی که از روز نخست انقلاب شروع شده و تاکنون ادامه دارد همه دارای یک علت است، امام و رهبری نه تنها در مقابل تهدیدات دشمن تسلیم نشدند بلکه سخنان خود را با صدای رسا به جهانیان اعلام کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به چگونه حاصل شدن استقلال در کشور اشاره و عنوان کرد: انقلاب اسلامی لطف خداوند به مردم ایران است اما این حرکت الهی به سبب حضور مردم به موفقیت های کنونی رسیده است، مردم با ایثارگری استقلال را برای کشورشان به ارمغان آوردند.

وی با بیان این که حضور مردم در صحنه از عوامل مؤثر حفظ استقلال کشور است، خاطرنشان کرد: باید دانست که چگونه مردم به صحنه آمدند و از این انقلاب پشتیبانی کردند، در جواب باید گفت عامل پیوند امت با امام دین بود؛ دین عامل پیوند مردم با حکومت اسلامی است.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این که امام خمینی(ره) حقیقت قیام حسینی را به مردم معرفی کرد، اظهار داشت: به دلیل همین معرفی بود که مردم جامعه جان خود را برای باقی ماندن حاکمیت دینی فدا کردند.

انتهای پیام

کد N722037