حضور گسترده مردم درجشن انقلاب/ ازپلاکاردهایی با موضوع هسته ای تامانورهلال احمر روی ساختمان های تهران

22 بهمن

از پیش از ساعت 9 امروز هزاران نفر از مردم انقلابی ایران سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

در تهران اين مراسم با شور و شوق خاصي همراهي بوده است.

** ساعت 9، پلاکاردها و بنرهای خیابان انقلاب

بنرهای بزرگی در تقاطع خیابان انقلاب با موضوع توافق ژنو نصب شده است، بر روی برخی از این بنرها نوشته شده «نه تحریم، نه ذلت، مذاکره با عزت» و «ما تا آخر ایستاده ایم».همچنین راهپیمایان پلاکاردهایی با موضوع مذاکرات هسته ای در دست دارند.

سازمان ها و نهادهای مختلف فعالیت های خود را در غرفه های مستقر در خیابان انقلاب آغاز کرده و به راهپیمایان خدمات فرهنگی ارایه می کنند.

 

** ساعت 9.30، روبروی دانشگاه تهران

مردم مسلمان و ولایت مدار تهران - پایتخت از آغازین لحظات راهپیمایی سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ازمسیر خیابان انقلاب به سمت میدان آزادی در حرکت هستند.

در روبروی دانشگاه تهران خیابان انقلاب مملو از جمعیتی است که با پرچم های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران وعکس های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به سمت میدان آزادی درحرکت اند.

درمسیر مردم غرفه های متعددی وجود دارد که ازجمله روبروی درب اصلی دانشگاه تهران معاونت فرهنگی واجتماعی دانشگاه هنر با برپایی گروه سرود، کاریکاتور و تابلوهای نقاشی رنگ روغن با موضوع انقلاب حضور دارند وهم چنین بنر شهدای هسته ای با عنوان شهید علم به همراه عکس شهدای هنر بر نرده های اصلی درب دانشگاه تهران نصب شده است.

افرادی نیز درجلوی این دانشگاه روزنامه های کیهان را به صورت مجانی وگسترده دراختیار مردم قرار می دهند.

در دسته های جمعیتی که به سمت میدان آزادی در حرکتند جوانان با سر دادن مرگ براسرائیل ومرگ برآمریکا همراه با سربندهای من انقلابی ام دیده می شود.

عکس های انقلاب سراسر نرده های دانشگاه تهران را پوشانده و بنر عکس های شیخ سلمان بحرینی و سید حسن نصرالله، عبدالملک بدرالدین الحوثی و حاج قاسم سلیمانی که در زیر آن نوشته شده انقلاب ادامه دارد به چشم می خورد.

هم چنین دانشجویان دانشگاه هنر اقدام به نصب تابلوهایی در مسیر راهپیمایی کرده و آثاری با موضوع های انقلاب را نقاشی می کنند دراین راهپیمایی پیر و جوان زن و مرد دیده می شود.

پیرزنی که برروی ویلچر، عکس امام (ره ) و رهبری را نگاه داشته و خردسالی که ما تا آخر ایستاده ایم وی را به سمت میدان انقلاب هدایت می کند.

سرودهای انقلابی نیز درطول مسیر شنیده می شود و عکاسان خبری زیادی نیز در مسیر راهپیمایی حضور دارند.

 به رغم اینکه اعلام شده بود راهپیمایی از ساعت 9 صبح از مسیرهای 10 گانه تهران آغاز می شود اما بسیاری از مردم شهر تهران بویژه دانش آموزان از ساعت ها قبل خود را به مسیرهای منتهی به خیابان آزادی رساندند.

مانور اعضاي گروه امداد و نجات هلال احمر

اعضای گروه امداد و نجات کوهستان سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی همزمان با راهپیمایی 22 بهمن مانور هوایی خود را از ساختمان‌های بلند شهر تهران آغاز کردند.

این مانور در گروه‌های چندنفره متشکل از امدادگران هلال احمر بر فراز ساختمان‌های بلند در مسیر راهپیمایی در حال انجام است.

مانور جمعیت هلال احمر با واکنش و استقبال جمعیت حاضر در راهپیمایی مواجه شد که مانوردهندگان را تشویق می کردند.

2929

کد N721908