ظریف: در صورت حسن نیت و اراده لازم و کافی طرف مقابل می توانیم در مذاکرات به نتیجه برسیم

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,محمدجواد ظریف

مهر نوشت:

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند گفت: ایران در مذاکرات هسته‌ای بر مواضع اصولی خود تاکید دارد.

آجیب دو وال مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند امروز بعدازظهر با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به مناسبات گسترده بین جمهوری اسلامی ایران و هند گفت: دو کشور در بسیاری از مسائل جهانی مواضع نزدیک به یکدیگر دارند و لذا زمینه های بسیاری برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط وجود دارد.

در ادامه دکتر ظریف با اشاره به گفتگوهای ایران و 1+5 گفت: جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت و اراده محکم وارد این مذاکرات شده و بر مواضع اصولی خود تاکید دارد و در صورتی که طرف مقابل نیز حسن نیت و اراده لازم و کافی را داشته باشد می توانیم به نتیجه برسیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت و لزوم توسعه بندر چابهار گفت: توسعه بندر چابهار به عنوان یک نقطه استراتژیک برای ایران، افغانستان، هند و آسیای میانه از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است همکاری دو کشور برای توسعه این بندر افزایش یابد.

آجیب دو وال مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند نیز با اشاره به روابط تاریخی دو کشور بر این نکته تاکید کرد که هند در تنظیم روابط با جمهوری اسلامی ایران منافع خود را در نظر می‌گیرد و برای هند روابط با جمهوری اسلامی ایران بسان سایر کشورهای بزرگ و مهم منطقه استراتژیک است.

او به اهمیت توسعه زیرساخت های بندر چابهار و منافع آن برای کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: علاوه بر همکاری در خصوص بندر چابهار، هند علاقمند است همکاری در زمینه انرژی و صنایع را مورد توجه قرار دهد.

مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند همچنین بر آمادگی کشورش برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل منطقه ای، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم را مورد تاکید قرار داد.

 


231231

 

کد N721486