مالکوم هونلاین:

یهودیان باید خود را برای ترک اروپا آماده کنند

سیاسی

یک رهبر جامعه یهودیان آمریکا با اشاره به افزایش خشونت های ضدیهودی در اروپا مدعی شد یهودیان باید خود را برای ترک اروپا آماده کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «مالکوم هوندرلاین» معاون اجرایی کنفرانس رهبران سازمان های اصلی یهودیان آمریکا مدعی شد اروپا دیگر جای امنی برای یهودیان نیست. وی در گفتگو با روزنامه اتریشی اشتاندارد در مورد افزایش خطر افراطی گری ضدیهودی در کشورهای اروپایی هشدار داد.

هوندرلاین که یکی از چهره های شناخته شده جامعه یهودیان افراطی آمریکا به شمار می رود در راس هیئتی 50 نفره برای سخنرانی در یک کنفرانس درباره خطرات تهدید کننده یهودیان اروپا به وین رفته است.

وی در ادامه این گفتگو مدعی شد تهدیدهای ضدیهودیان اروپا مدت ها پیشتر از حملات پاریس آغاز شده و نشانگر واقعیت موجود در این منطقه است. به گفته وی در مناطق حاشیه ای شهرهای اروپایی همواره مناطقی هست که از امنیت پایینی برخوردار بوده و زمینه وقوع حملات ضدیهودی در آنها وجود دارد.

هوندرلاین توجه کشورهای اروپای غربی به تهدیدهای ضدیهودی را دیرهنگام دانست و مدعی شد: یهودیان باید خود را برای ترک اروپا آماده کنند، این درسی است که ما از گذشته گرفته ایم. این رهبر یهودیان آمریکا از فردی نقل قول کرد که به وی گفته است حتی در شهر وین تردد با کلاه یهودیان می تواند خطرناک باشد.