ولایتی:

انقلاب ایران تنها انقلابی بود که با توجه به آموزه‌های اسلام به پیروزی رسید

دهه فجر

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامی تنها انقلابی در جهان و برخواسته از جهان سوم بوده که منشاء آن آموزه‌های اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی‌اکبر ولایتی که در نشست هم‌اندیشی مهمانان خارجی مراسم پیروزی انقلاب اسلامی سخن می‌گفت، اظهار کرد: در هیچ جایی از تاریخ هیچ کشور اسلامی بهره‌ای از انقلاب‌های بزرگ نبرده است و حتی بسیاری از انقلاب‌ها در سراسر دنیا باعث استعمار کشورهای جهان اسلام شد و به نوعی این کشورها از آن آسیب دیدند. انقلاب فرانسه و انقلاب روسیه از جمله آنهاست که نتیجه آن استعمار کشورهای اسلامی بود.

وی افزود: هیچ انقلابی در دنیا رخ نداد مگر اینکه سلطه غرب و استعمار شرق را به دنبال داشته و انقلاب اسلامی بدون وابستگی به شرق و غرب و با توجه به تعالیم اسلامی و با شعار نفی سلطه غرب و شرق از سوی رهبران آن به پیروزی رسید.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به روزهای اول انقلاب و توصیه سیاستمداران به ایران برای وابستگی به بلوک شرق، گفت: کشورهای دوست ما در منطقه و در دنیا در ابتدای انقلاب به ما توصیه می‌کردند که اگر شما می‌خواهید از غرب عبور کنید باید به سمت شرق و شوروی گرایش پیدا کنید و حالا که صدام به شما حمله کرده است راهی جز کنار آمدن با شوروی ندارید، اما امام (ره) از شعار مبنایی جمهوری اسلامی هیچگاه کوتاه نیامد و امروز جهان به صحت نظریه امام (ره) پی برده است.

ولایتی افزود: امام نشان داد مسلمانان می‌توانند مستقل و با توان خود کشور خود را اداره کنند و بر آرمان‌های خود ایستادگی کنند و ایستادگی و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران با همان نگرش انقلابی و نفی سلطه‌پذیری بر فلسطین، لبنان و سراسر دنیا جاری شد و به ثمر رسید و با همین آرمان‌ها بود که ما شاهد پیروزی‌های پی در پی در غزه از سوی ملتی قلیل و محاصره شده در برابر رژیم تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی بودیم.

ادامه دارد ...

کد N721151