وزارت امور خارجه:

راهپیمایی 22 بهمن سرمایه ارزشمند کشور برای موفقیت در عرصه‌های جهانی است

سیاست خارجی

وزارت امورخارجه به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به صدور بیانیه کرد.

وزارت امورخارجه به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به صدور بیانیه کرد.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه وزارت امورخارجه به شرح ذیل است:

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) رهبر فقید انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران این مناسبت بزرگ و تاریخ ساز را به رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، رئیس محترم جمهور و آحاد مردم شریف ایران اسلامی بویژه خانواده های محترم شهدا و ایثارگران انقلاب , جنگ تحمیلی و عرصه های علم و فن آوری و دیپلماسی تبریک و تهنیت عرض مینماید.

تغییر مبانی و اصول سیاست و روابط خارجی از نخستین عرصه‌های تغییر و تحول در سایه پیروزی انقلاب اسلامی و نظام جدید برآمده از مردمسالاری دینی بوده که تاثیرات راهبردی بر روندهای سیاست داخلی و خارجی کشور مبتنی بر عناصر استقلال طلبی و آزادی خواهی ملت ایران در صحنه جهانی را به همراه داشته است. که بدون شک نقطه عطفی در روند تحولات داخلی، منطقه ای و بین المللی به شمار می رود.

جایگاه رفیع جمهوری اسلامی به همراه دستاوردها و پیشرفت‌های ایران اسلامی بر پایه نقش و حضور مستقیم مردم در حماسه سازی و مشارکت فعال و هوشمندانه در تعیین سرنوشت خود در انتخابات متعدد و به خصوص حمایت و پشتیباتی ملت بزرگ از دولت برآمده از اراده مردم در طول این سالها نمود یافته است.

استمرار حضور مردم انقلابی و بزرگ ایران در صحنه های مختلف به خصوص راهپیمایی عظیم جشن پیروزی انقلاب اسلامی بیانگر پشتیبانی محکم برای پیگیری اهداف، آرمان‌ها ومطالبات به حق مردم به ویژه در عرصه روابط خارجی کشور بوده و وزارت امور خارجه حضور گسترده ملت شریف ایران در راهپیمایی سی و ششمین سالگرد جشن پیروزی انقلاب اسلامی را سرمایه بسیار ارزشمند کشور برای كارگزاران سیاست خارجی در انجام ماموریت‌های خود بویژه در این برهه حساس می‌داند.

کارگزاران سیاست خارجی در دستگاه دیپلماسی همچون تمامی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی مصمم هستند تا با تکیه بر قدرت لایزال الهی و استمداد از امام عصر حضرت مهدی (عج)، دعای خیر و حمایت‌های صریح و صمیمانه مقام معظم رهبری، رئیس جمهور محترم و مردم خوب و انقلابی ایران، با عزم و اراده ای راسخ از سرمایه ها و منافع ملی کشور دفاع کرده و بویژه در موضوع هسته ای از محور مهم و خدشه ناپذیر حقوق مسلم و طبیعی مردم ایران در حفظ و استفاده از فن آوری صلح آمیز هسته ای صیانت نمایند.

خدمتگزاران ملت در وزارت امورخارجه همگام با آحادمردم ایران در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن سال جاری حضور می یابند و همزمان نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نیز با برگزاری جشن‌های باشکوه و مراسم روز ملی کشورمان، ابعاد پیشرفت‌ها و دستاوردهای ایران اسلامی را برای جهانیان و علاقمندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی معرفی و تبیین خواهند نمود.

 

کد N720951