تحلیلگر آمریکایی:

آمریکا به دنبال تهاجم به ایران است/پیام رهبری هوشمندانه بود

سیاسی

تحلیلگر آمریکایی در ایران گفت: مذاکرات هسته ای که از سوی آمریکا با ایران صورت می گیرد، بهانه‌ای برای نوع دیگری از تهاجم به ایران است.

مارک گلین تحلیلگر و روزنامه نگار آمریکایی که به ایران سفر کرده است صبح امروز در نشستی خبری با حضور ابوطالب زاده در خبرگزاری فارس درباره پیام مقام معظم رهبری به جوانان غربی ضمن ابراز خرسندی از این پیام، گفت: جدا از خود پیام، مخاطبان این پیام بسیار مهم بودند چون جوانان باید بیشترین هزینه را در سیستم وحشتناک غرب بپردازند.

وی افزود: درک این واقعیت که مقام معظم رهبری بعد از وقایع پاریس این پیام را ارسال کردند بسیار مهم است، چراکه در جنگ های با مسلمانان، جوانان بیشترین خون را می پردازند و باید با مالیات خود برای جنگ هایی که هیچ ضرورتی ندارد، هزینه کنند.

این تحلیلگر آمریکایی با اشاره به اینکه انتخاب مخاطب در پیام رهبری هوشمندانه بود، اظهار داشت: در آمریکا کودکان از دین دور شده و به یک سیستم مادی گرایانه عادت کرده اند و کودکانی که در آمریکا دیندار هستند نیز، دینشان مسیحیت صهیونیستی است. آنها یاد می گیرند که از مسلمان‌ها متنفر باشند.

وی ضمن ابراز احترام به پیام مقام معظم رهبری با توجه به نکات مذکور، افزود: نسبت به میزان تاثیرگذاری این پیام در بین جوانان خوشبین نیستم.

مارک گلین همچنین درباره توزیع پیام رهبری در بین جوانان آمریکایی، این کشور را به یک بیمار معتاد تشبیه کرد و گفت: آمریکا در اثر چیزهایی که صهیونیست‌ها القا کرده‌اند معتاد شده. در آمریکا تبلیغات طوری است که آنها درد را احساس نمی کنند و مردم متوجه نمی شوند که در چه موقعیتی هستند. شاید آنها در پایان خط و برای جلوگیری از سقوط، بیدار شوند.

تحلیلگر پرس تی وی اظهار داشت: ممکن است روزی فرا برسد که آمریکا و اسرائیل در جنگ قرار بگیرند و این روز، روزی خواهد بود که شاید یک بار دیگر ساختمانی منفجر شود یا رئیس جمهوری مانند جان اف کندی ترور شود و طبقه سیاسی آمریکا پنتاگون و سیستم اطلاعاتی به این نتیجه برسند که دیگر بس است.

وی درباره وضعیت مسیحیت در آمریکا بیان کرد: من یک مسیحی جدی هستم اما وضعیت مسیحیت در آمریکا عجیب است. فرقه های عجیبی ایجاد شده و بسیاری از مسیحیان، نتانیاهو را به عنوان مهمترین شخصیت قبول دارند. در آمریکای امروز با این وضع مواجه هستیم و نمی توانیم برای آنها دلیل قانع کننده ای بیاوریم.

مارک گلین درباره تاثیر افکار صهیونیستی در مذاکرات هسته ای ایران، بیان کرد: در آمریکا یک جنگ بین طرفداران چپ گرای اسرائیل و راست گرایان اسرائیلی وجود دارد که در چنین جنگی دو جور جنایتکار یعنی جنایتکار هوشمند و جنایتکار کودن وجود دارد. جنایتکاران باهوش همه چیز را محاسبه و در مقابل جنایتکاران کودن همه اقدامات را در مقابل پلیس انجام می دهند و زندانی می شوند.

وی تاکید کرد: در آمریکا چپ گراها جنایتکاران باهوش و راست گراها، جنایتکاران تابع نتانیاهو هستند و هر بار که نتانیاهو صحبت می کند به طور طبیعی در افکار عمومی به سمت چپ گراها تمایل ایجاد می شود. آنها می خواهند همه چیز را آرام نگه دارند.

این تحلیلگر آمریکایی خاطرنشان کرد: اوباما و پشتیبانانش مانند بوش و نتانیاهو هستند و تخریب ایران را می خواهند اما روش آنها فرق دارد و می خواهند به جای بمب انداختن روی ایران مانند اقدامی که آمریکا در مورد عراق انجام داد، روش دیگری را امتحان کنند. آنها ایران را طی سالهای گذشته رصد کرده و مواردی که باعث درخشش ایران شده است را پیدا کرده اند.

وی افزود: قصد آنها این است که یک بهار فارسی در مقابل انقلاب 57 ایجاد کرده و غرب را به ایران بازگردانند. مذاکرات تنها یک فریب و طعمه ای است که بر سر قلاب گذاشته شده تا ماهی را بگیرند. چیزهایی که آنها از ایران می خواهند تا تحریم ها را بردارند این است که سیستم مالی ایران همراستا با غرب باشد و رسانه های ایران به روی هالیوود باز شوند و سیستم های اطلاعاتی امنیتی خود را جایگزین ایران کنند و ایران هم کشور دیگری شود که توسط صهیونیست ها اداره می شود.

مارک گلین تاکید کرد: من فکر می کنم آنچه در مسئله هسته ای دنبال شده این است که ایران را مجبور کنند درها را به روی غربی ها باز کنند و نوع دیگری از تهاجم به ایران صورت گیرد.

وی درباره مسئله حقوق بشر در آمریکا و دوگانگی سیستماتیک در رفتار آمریکا با کشورهای دیگر بیان کرد: مشکلات زیادی در آمریکا به ویژه در خصوص نهادها وجود دارد. اقلیت ها به صورت خاص در شرایط سختی زندگی می کنند و شرایط اقتصادی موجود زندگی را پرتنش تر کرده است.

این تحلیلگر آمریکایی با اشاره به آزار و اذیت پلیس ها نسبت به سیاه پوستان در آمریکا بیان کرد: این اتفاقات در آمریکا رخ می دهد و آنچه باید در مورد ادعاهای آمریکا درباره حقوق بشر مورد بررسی قرار گیرد رفتار خود آمریکایی ها با این کشورها مانند عراق است.

وی ادامه داد: در حالی که آمریکا چاقوی خود را به سمت دیگران نشانه رفته، انگشت خود را به سمت آنها گرفته و می گوید حقوق بشر را نقض می کنیم.