وزیر اطلاعات در قم:| 250872

برای حفظ انقلاب نباید پا روی احکام اسلام گذاشت/بولتن‌هایی به دست ما می‌رسد که 100درصد دروغ است

سیاست داخلی,سیدمحمود علوی,مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم,مسجد امام زین العابدین قم

پسرم به کارهای وزارت اطلاعات هیچ کاری ندارد، فقط وزارت بنده باعث دردسر او شده است/وزارت اطلاعات رسالت خود را امروز در ایجاد احساس آرامش و امنیت برای مردم و خفه کردن صدای گلوله دشمن می‌بیند/دولت به دنبال به حاشیه راندن هیچ گروه سیاسی نیست/وزارت اطلاعات ضربه‌های نفس‌گیر به گروه‌های تروریستی وارد کرد/ رمز موفقیت در مذاکرات حرکت زیر پرچم رهبری است.

ایلنا: وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، با انتقاد از افرادی که به گفته او حرکت‌هایی کردند که به خیال خودشان دارند از انقلاب، اسلام و ولایت دفاع می‌کنند، در حالی که مقام معظم رهبری آن حرکت‌‌ها را تقبیح کردند، گفت: برای حفظ انقلاب نباید و نمی‌توان پا روی احکام اسلام گذاشت و با هیچ توجیهی نیز قابل قبول نیست که دروغ بگوییم، هتک حرمت کنیم، تهمت بزنیم، شایعه دروغ بیان کنیم تا رقیب سیاسی خود را به زمین بزنیم و بعد ادعا کنیم که انقلاب و اسلام را حفظ می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی، شب گذشته در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به همت جبهه پیروان امام و رهبری استان قم، در مسجد امام زین العابدین(ع) قم، اظهار داشت: دهه فجر یادآور حماسه‌های ماندگار پیروزی انقلاب است و هر سال در روز 22 بهمن، آن حماسه را با حضور فراگیر مردم در حال تکرار می‌بینیم؛ به واقع راهپیمایی هر ساله در روز 22 بهمن، پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 را تثبیت کرده است.

وی با بیان این که کار امام خمینی(ره) متفاوت با تمام کسانی بود که در جهان، به انقلاب دست زده بودند، گفت: انقلاب اسلامی ایران دنیا را به حیرت افکند، به گونه ای که شاهد به چالش کشیده شدن نظریه پردازان در عرصه انقلاب ها شدیم، به گونه ای مفسران مسائل سیاسی و انقلاب ها در دنیا، هنوز نتوانسته اند نظریاتی برای تفسیر انقلاب اسلامی ایران ارائه کنند.

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود با بیان این که انقلاب اسلامی ایران که برای احیا و اجرای احکام اسلام به پا شده است، با اجرای احکام می‌توان آن را حفظ کرد، گفت: برای حفظ انقلاب نباید و نمی‌توان پا روی احکام اسلام گذاشت و با هیچ توجیهی نیز قابل قبول نیست که دروغ بگوییم، هتک حرمت کنیم، تهمت بزنیم، شایعه دروغ بیان کنیم تا رقیب سیاسی خود را به زمین بزنیم و بعد ادعا کنیم که انقلاب و اسلام را حفظ می‌کنیم.

وی با بیان این که کارهای بی اخلاقی مانند تهمت زدن، دروغ گفتن و... با فرهنگ انقلاب، اسلام، امام و رهبری که تداوم گام‌ به گام و دقیق امام(ره) است جور در نمی‌آید، خاطرنشان کرد: برخی حرکت‌هایی کردند که به خیال خودشان دارند از انقلاب، اسلام و ولایت دفاع می‌کنند، در حالی که مقام معظم رهبری آن حرکت‌‌ها را تقبیح کردند.

علوی افزود: پیش از تقبیح حضرت آقا(رهبری) این افرادی که با کارهای بی اخلاقی به خیال خودشان کار انقلابی می کردند، فکر می‌کردند هنر کرده‌اند، یا کار قهرمانانه‌ کرده‌اند؛ در حالی که این کارها یعنی خروج از چارچوب طبیعی نظام و انقلاب.

وزیر اطلاعات گفت: برای حفظ انقلاب مگر می‌شود حرمت‌ها را شکست؟ اکنون بولتن‌هایی به دست ما می‌رسد که مرتبط با ما است و دروغ 100 درصد است؛ مثلا می‌گویند که جلسه‌ای میان فلانی، دکتر روحانی و فلان وزیر صورت گرفته که فلان صحبت‌ها بیان شده است، به این کلام‌الله مجید به این قرآن اصلا چنین جلسه‌ای نبوده است که چنین صحبت‌های بیان شود؛ من نمی‌دانم اینها چگونه می‌خواهند با دروغ گفتن ولایت، انقلاب و اسلام را حفظ کنند؛ یا می‌گویند حاج حسن آقا به فلانی سفارش کرده است که این فرد را به وزارت اطلاعات ببرید و پسر فلانی نیز در فلان حوزه و فلان تاریخ با ایشان ملاقات کرده است، به همین قرآن قسم اسم آن فردی را که گفته‌اند من اصلا نمی‌شناسم کیست و حاج حسن آقای خمینی یک بار به بنده سفارش نکرده است که کسی را ببرم اطلاعات؛ بنده آن حوزه را نمی‌دانم کجاست. پسر بنده نیز به کارهای وزارت هیچ کاری ندارد، فقط وزارت بنده باعث دردسر او شده است، وکیل پایه یک دادگستری است که بیچاره شده است و به من می‌گوید پدر کدام کار را بپذیرم و کدام را نپذیرم، گفتم هر کاری مربوط به وکالتت است بپذیر و هر کاری که به سبب پسر فلانی بودن مراجعه کردند قبول نکن، گفت منم این اساس را قرار داده‌ام؛ گفتم تحمل کن، این‌ها برای خدمت است؛ بعد از پسرم پرسیدم گفت من نه چنین کسی را می‌شناسم و نه چنین حوزه‌ علمیه‌ای را بلدم و نه چنین دیداری بوده است.

وی تأکید کرد: خب این دروغ‌ها برای چه است؟ می‌خواهید با این دروغ‌ها اسلام و انقلاب را حفظ کنید؟ ولایت مداری را حفظ کنید؟ بنده به عنوان عضو کوچک دولت تدبیر و امید، برای ما در وزارت اطلاعات آن چه مهم است کار اطلاعاتی و خدمت به مردم در چارچوب شرع، اخلاق و قانون کشور است؛ در این چارچوب نیز بهترین کارهای اطلاعاتی صورت می‌گیرد، افراد اشتباه می‌کنند که خیال می‌کنند در این چارچوب نمی‌توان کار اطلاعاتی کرد، در حالی که خیلی مؤثرتر و زیباتر می‌توان خدمت کرد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: برای ما مهم این است که مردم احساس امنیت و آرامش کنند؛ دانشگاه، بازار و همه احساس امنیت کنند، مشغول کار خود بوده و به زندگی بپردازند، چرخ مملکت را به حرکت در آوردند و هر کس به فعالیت‌های خود بپردازد؛ هر صنفی مشغول کار خود باشد؛ مردم نفس راحت بکشند؛ وزارت اطلاعات رسالت خود را امروز در خفه کردن صدای گلوله دشمن می‌بیند؛ در چند روز اخیر دو گروه تروریستی که معلمان و بسیجیان را به شهادت رسانده بود، در سراوان به همت سربازان گمنام امام زمان(عج) و با همکاری دیگر نیروهای نظامی و انتظامی ضربه سنگینی خوردند و توان عملیاتی شان پایین آمد، آن وقت معلمان شهادت می‌دهند که عده‌ای در آنجا سوء استفاده سیاسی می‌کردند.

وی ادامه داد: باید دست به دست هم بدهیم، گرایش‌های سیاسی متفاوت داشته باشیم، اصولگرا، اصلاح طلب و مستقل داشته باشیم، با هم در عرصه‌های سیاسی رقابت سالم بکنیم ولی با هم برادر باشیم؛ دست وحدت بدهیم، راز و رمز پیروزی انقلاب اسلامی ما در وحدت است، بزرگترین هدف دولت این است که وحدت زنده شود، ادب در جامعه ما زنده شود، دیگر کسی را در حرم حضرت معصومه(س)، امام رضا(ع) و امام راحل مورد وهن قرار ندهیم، به نیت دفاع از انقلاب و حفظ آن ادب و اخلاق برگردد، دروغ، تهمت و افترا برود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی تأکید کرد: دولت به دنبال به حاشیه بردن هیچ جناح سیاسی نیست؛ نه مثل دولت‌هایی که اصولگرایان را به حاشیه راندند و نه مثل دولت‌هایی که اصلاح طلبان را به حاشیه راندند؛ این دولت به دنبال این است که همه زیر پرچم رفیع رهبر معظم انقلاب جمع شده و در جهت اهداف و آرمان‌ها انقلاب حرکت کنند؛ این راهبرد دولت تدبیر و امید است، ما اگر بخواهیم بر دشمن غالب شویم و در عرصه مذاکرات هسته‌ای با عزت و عظمت امت اسلام و جمهوری اسلامی کار را به پایان برسیم، باید زیر چتر مقام معظم رهبری و با وحدت حرکت کنیم، البته نقد بکنیم، در نقد به هم توهین نکنیم و شخصیت هم را نشکنیم، فکر را نقد کنیم، عملکرد را نقد کنیم، ولی به همدیگر احترام بگذاریم.

وی بیان داشت: دولت با آغوش باز از انتقاد مشفقانه و منصفانه استقبال می‌کند؛ امیدواریم با همدلی و دست برادری به هم دادن همه جریان‌های سیاسی در جهت اهداف انقلاب قدم برداریم، همه سرباز باشیم و میان خود مهربانی داشته و در برابر دشمن ید واحده باشیم.

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود با بیان این‌که انقلاب ما با سایر انقلاب‌ها متفاوت بود و سبب حیرت جهانیان شد، بیان داشت: این انقلاب نظریه پردازان مختلف را دچار چالش کرد؛ هنوز نتوانسته‌اند نظریاتی را ارائه دهنده که انقلاب را تفسیر کنند؛ چرا که این انقلاب ما متکی بر ملاک‌ها و ارزش‌ها آنها نبود.

وی افزود: امام راحل شاگرد مکتب اسلام، قرآن و عترت بودند؛ از این‌رو قیام و انقلاب ایشان از ویژگی‌های خاص خود برخوردار است؛ یکی از ویژگی‌های انقلاب این است که امام در نقطه یأس دست به حرکت زدند؛ یعنی هیچ تحلیلگری شرایط را برای انقلاب مناسب نمی‌دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی خاطرنشان کرد: امام(ره) به نیرو و توان توجه نکردند؛ چرا که بر پایه آموزه‌های اسلامی دست به حرکت زده و تنها به دنبال انجام تکلیف و وظیفه بودند؛ ایشان وقتی برای اسلام احساس خطر کردند، دست به حرکت زدند تا از اسلام دفاع کنند.

وی ادامه داد: امام(ره) چون به دنبال انجام تکلیف بودند به نیرو، توان و حمایت افراد توجه نکردند؛ بلکه ایشان به دنبال ادای تکلیف خود بودند، فردی که به تکلیف فکر می‌کند به نتیجه فکر نمی‌کند، امام خمینی(ره) نیز فرمودند «ما مأمور به تکلیف هستیم نه نتیجه».

وزیر اطلاعات با بیان این‌که امام(ره) در زمانی دست به قیام زدند که هیچ زمینه‌ای برای انقلاب پیش بینی نمی‌شد، یادآور شد: شاه پس از رحلت حضرت آیت‌‌الله بروجردی خیال کرد می‌تواند دست به هر کاری بزند؛ ولی امام خمینی(ره) در این شرایط در برابر کارهای شاه ایستادگی کردند.

وی عنوان کرد: مبارزان انقلاب روحانیان، بازاری‌ها، سیاسیون و دانشجویان بودند، ولی هیچ هماهنگی میان این گروه‌ها وجود نداشت و کارها به گونه‌ای پیش می‌رفت که کسی حاضر به مبارزه نبود و امام راحل در این شرایط قیام کردند و نخست خلأ رهبری را پر کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی با اشاره به دعوت علما، دانشجویان، بازاریان، سیاسیون و آحاد مردم از سوی امام راحل برای مبارزه خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) نخست عقبه خارجی رژیم پهلوی را شکستند، سپس با یک لحن دارای صلابت پس از نصیحت شاه و بی اثر بودن این نصیحت، به مبارزه با او پرداختند و با این کار آنها را به یک قدرت پوشالی تبدیل کردند.

وی ادامه داد: امام(ره) ایده خود را از مکتب اسلام گرفته بودند و می‌‌دانستند که این مسیر یک مسیر خطرناکی است؛ ایشان باور داشتند که یاری خدا در سختی‌ها می‌رسد؛ انقلاب امام(ره) نیز با چارچوب‌های اسلامی قابل فهم، درک و دوام است.

وزیر اطلاعات با بیان این‌که آمریکایی‌ها معتقدند بودند که ایران جزیره امن است، بیان داشت: امام(ره) در این زمان حرکت خویش را آغاز کردند؛ هدف ایشان نیز همانند هدف انبیا و اهل‌بیت(ع) بود، امام خمینی(ره) می‌خواستند اسلام را در جامعه پیاده کنند، ایشان به دنبال اهداف مادی نبودند.

وی تصریح کرد: امام به دنبال تشکیل حکومت برای پیاده کردن احکام اسلامی بودند؛ ایشان عطش قدرت نداشتند که بخواهند شاه را کنار بزند؛ ایشان برای حفظ عزت و کرامت امت اسلامی دست به حرکت زدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی با بیان این‌که امام راحل ارتش و نیروهای مسلح را برای کشور می‌دانستند نه برای شاه اظهار داشت: ایشان نیروهای مسلح را فرزندان مردم می‌دانستند،‌ از این‌رو هیچ‌گاه آنها را مورد هدف قرار ندادند؛ امام خمینی(ره) بیان می‌کردند که ارتش با ما است و ارتش فرزندان همین امت هستند.

وی با بیان این که امام(ره) ارتش را با لحن خانوادگی مورد خطاب قرار داده و ارتش نیز به انقلاب و امام پیوسته بود، به راهپیمایی 22 بهمن ماه اشاره کرد و گفت: دوام انقلاب ما مدیون 22 بهمن است.

کد N720748