اولاند با کردهای سوری دیدار کرد

رئیس‌جمهوری فرانسه برای اولین‌بار با نمایندگان گروه اصلی کردهای سوری دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری نشریه لوفیگارو، نمایندگان حزب اتحاد دموکراتیک، اصلی‌ترین گروه کردهای سوری که نظامیانشان توانستند تروریست‌های داعش را از کوبانی خارج کنند، روز یکشنبه با رئیس‌جمهوری فرانسه دیدار کردند.

صالح مسلم، رهبر گروه کردهای سوری اعلام کرد، این دیدار که به درخواست آنها صورت گرفته است برای نزدیک‌تر کردن آنها به فرانسه است.

وی اظهار کرد که آسیه عبدالله، معاون رهبر حزب اتحاد دموکراتیک و نسرین عبدالله، فرمانده نیروهای یگان‌های ملقب به محافظین مردم، در این دیدار شرکت کردند.

صالح مسلم بیان کرد: جهان شروع کرده است که چهره اصلی کردها را ببیند و به ویژه بداند که ما تنها نیروهایی بودیم که در برابر داعش ایستادگی کردیم.

26 ژانویه، نیروهای نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردها، شهر کوبانی را پس از چهار ماه جنگ طاقت‌فرسا از چنگ داعش خارج کردند.

آسیه عبدالله، معاون رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردها پس از دیدار با فرانسوا اولاند به رسانه‌ها اعلام کرد: در زمان دیدار با رئیس‌جمهوری فرانسه درباره پیروزی در کوبانی و نیاز سلاح کردهای سوری برای جنگ علیه داعش گفت‌وگو کردیم.

وی ادامه داد: همچنین مساله الزام بازگشایی مسیری برای ارسال کمک به کوبانی که بین مرز ترکیه و منطقه تحت کنترل داعش گیر افتاده است، مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N720545