۰

تاکید حماس و جهاد اسلامی بر ادامه راه مقاومت و تحقق آشتی ملی

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین بر پایبندی به راهکار مقاومت به عنوان گزینه راهبردی خود و نیز پایبندی به اصول فلسطینی و در راس آنها مساله قدس، حق بازگشت، اسرا و مقابله با شهرک سازی های رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جنبش‌های حماس و جهاد در پایان نشست رهبران خود در شهر غزه طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، بر توسعه روابط میان خود و افزایش هماهنگی‌ها در عرصه‌های سیاسی و میدانی تاکید کردند.

این دو جنبش در ادامه بیانیه خود بر پایبندی به آشتی ملی فلسطین، پایان دادن به شکاف داخلی و لزوم اجرای تمامی پرونده‌های آشتی ملی و توافقات صورت گرفته در این زمینه تاکید کردند و از دولت وفاق ملی فلسطین به نخست وزیری رامی حمدالله خواستند به مسئولیت‌های خود در قبال نوار غزه و پایان دادن به مشکلات این منطقه؛ به ویژه در زمینه بازسازی خرابی‌های جنگ و پرداخت حقوق معوقه کارمندان دولتی عمل کند.

جنبش‌های حماس و جهاد همچنین بر سیاست خود در زمینه رعایت تمامیت ارضی کشورهای دوست و برادر عربی، حمایت از امنیت آنها و عدم دخالت در امور داخلی آنها تاکید کردند و ابراز امیدواری کردند که همه این کشورها از امنیت و آرامش برخوردار باشند و بتوانند منافع امت و در راس آنها حمایت از آرمان فلسطین را تامین کرده و از مقاومت و پایداری ملت فلسطین در راه تحقق آزادی و پایان اشغالگری حمایت و پشتیبانی کنند.

این دو جنبش بزرگ فلسطینی ضمن نثار درود به ملت مقاوم فلسطین در سراسر اراضی فلسطینی و به ویژه حامیان مسجد الاقصی، بر حمایت از مساله اسرا و افزایش تلاش برای حل مشکلات آنها تاکید کردند.

بر اساس این بیانیه، نشست رهبران دو جنبش حماس و جهاد اسلامی در فضایی کاملا دوستانه برگزار شد که نشانگر روابط حسنه میان طرفین است. در جریان این نشست مسائل مورد اهتمام طرفی و نیز موضوعات ملی و تحولات فلسطین و منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طرفین با اشاره به مشکلات ساکنان نوار غزه بر لزوم تلاش بیشتر برای رفع این مشکلات تاکید کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.