لاریجانی در جمع خبرنگاران:

اراده ملت در ۲۲ بهمن غرب را از مذاکرات تاجرمآبانه منصرف می‌کند

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اراده ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواسته ملت ایران را به غربی ها ثابت می کند تا از رفتارهای تاجرمآبانه دست بردارند.

به گزارش خبرنگار مهر، در حاشیه کنگره بین‌المللی هم‌اندیشی میهمانان خارجی سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: ۲۲ بهمن یادآور حرکت عظیم ملت بزرگ ایران است که در تاریخ ماندگار شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز نتایج این نهضت بزرگ هر روز روشن‌تر می شود، افزود: باید برای حفظ و تداوم این حرکت عظیم تلاش کنیم.

لاریجانی تاکید کرد: ملت ایران خود انقلاب کردند و خود باید از این انقلاب حفاظت کنند، مخصوصا در شرایط فعلی که موضوع مذاکرات هسته ای در پیش است و ماجراهایی در منطقه ایجاد شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن اراده خود را نشان خواهد داد و این روز می‌تواند در مقابل جریانات تروریستی دست‌ساز قدرت های بزرگ بایستد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این ملت ایران با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اراده خود را در مذاکرات هسته ای به طرف غربی نشان خواهد داد تا آنان تصور نکنند اینجا تجارت‌خانه است و در مذاکرات تاجرمآبانه رفتار کنند.

لاریجانی بیان کرد: مذاکرات باید جایی برای گفتگوهای عمیق باشد، نه اینکه با فشار و شعار دادن طرف مقابل را فریب دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته مذاکره‌کنندگان ایران، افرادی دقیق هستند و مذاکره و فریب را از هم جدا می کنند.

لاریجانی تصریح کرد: اگر اراده ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داده شود، طرف غربی می فهمد این خواست ملت است و از رفتارهای تاجرمآبانه دست برمی دارد.