براساس جدیدترین نظرسنجی؛

احساسات ضد غربی در روسیه به بالاترین سطح خود رسیده است

براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده در روسیه مشخص شد که احساسات ضدغربی در این کشور به سطحی تاریخی در دوران روسیه پس از شوروی سابق رسیده است.

براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده در روسیه مشخص شد که احساسات ضدغربی در این کشور به سطحی تاریخی در دوران روسیه پس از شوروی سابق رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، براساس این نظرسنجی اکثریت شرکت‌کنندگان دیدگاه منفی در قبال آمریکا و اتحادیه اروپا دارند. نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که در دوران ریاست‌جمهوری ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روابط مسکو – واشنگتن با گرمی مواجه نبوده است. این در حالی است که از زمان آغاز بحران اوکراین تنش‌ها میان آمریکا و روسیه نیز به شدت افزایش یافته است.

براساس این نظرسنجی مرکز لوادا، 81 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی دیدگاه و نگرش منفی در قبال آمریکا داشته‌اند. این در حالی است که این آمار بسیار بیشتر از آمار قبلی اعلام شده در ژانویه 2014 است.

در این نظرسنجی عنوان شد که شمار افرادی که روابط مسکو- واشنگتن را خصمانه می‌دانند 10 برابر شده است.

همچنین دیدگاه و نگرش شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در قبال اتحادیه اروپا نیز بیش از دو برابر شده است. 24 درصد اعلام کردند که روابط روسیه با اتحادیه اروپا در حال حاضر خصمانه است و 41 درصد نیز از روابط پرتنش میان دو طرف سخن به میان آورده‌اند.

در این نظرسنجی همچنین آمده است که تقریبا نیمی از شرکت‌کنندگان روابط روسیه با اوکراین را در حال حاضر خصمانه می‌دانند. همچنین 40 درصد اعلام کردند که روابط با غرب باید تقویت شود.

این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که به دلیل تحریم‌های اقتصادی غرب علیه روسیه، اقتصاد این کشور با چالش‌های جدی مواجه شده است. بسیاری در روسیه، آمریکا را مقصر بروز بحران در اوکراین و همچنین تشدید تنش‌ها با روسیه می‌دانند.

انتهای پیام

کد N720259