22 بهمن جشن ملی و متعلق به ملت ایران است

22 بهمن, حسن روحانی

رییس جمهوری با دعوت آحاد مردم ایران به حضور با نشاط ، پر رنگ تر و مقتدرتر در راهپیمایی سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در روز 22 بهمن و سر دادن شعارهای وحدت و همدلی در این مراسم ، تصریح کرد: 22 بهمن روز جشن ملی و روز ملت ایران است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» با تبریک فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 22 بهمن را بزرگ ترین روز پیروزی ملت ایران در صحنه داخلی و بین المللی دانست و اظهارداشت: 22 بهمن روزی است که ملت ایران توانست استبداد و استعمار را برای همیشه پشت سر گذاشته و حکومت ملی و اسلامی را براساس مردم سالاری دینی تشکیل دهد.

وی، حضور مردم در راهپیمایی گرامیداشت 22 بهمن را به معنای ادامه راه انقلاب اسلامی و امام راحل توصیف و خاطرنشان کرد: هر مقدار این حضور پررنگ تر و مقتدرتر باشد به دنیا نشان می دهد که ملت ما دارای انسجام و وحدت ملی است و بی تردید ملت ایران پرشورتر از سال های گذشته در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد.

رییس جمهوری یادآور شد: زمانی که مردم به صورت پرشور و بانشاط در روز خودشان که روز ملی است، حضور یابند و این روز را جشن گرفته و با صدای بلند شعارهای انقلاب را تکرار کنند، همه بدخواهان و دشمنان ما قدرت این ملت را بهتر احساس خواهند کرد.

روحانی با تاکید بر این که با حضور قدرتمند مردم در صحنه ، می توانیم از مسایلی که امروز پیش رو داریم، راحت تر عبور کنیم، گفت: با حضور بسیار پرشور ملت ایران در 22 بهمن ، بی تردید راحت تر می توان از مشکلات اقتصادی و مذاکرات هسته ای عبور کرده و همچنین می توان در تمام مسایل بین المللی با قدرت بیشتری با زیادی خواهان مواجه شد و راحت تر و کم هزینه تر از حق ملت ایران دفاع کرد.

وی، 22 بهمن را روز جشن ملی و روز ملت ایران دانست و تصریح کرد: شعارهای این روز باید شعار وحدت و همدلی باشد و شعارهای جناحی ، گروهی و حزبی ، شایسته 22 بهمن نیست.

رییس جمهوری تأکید کرد: در روز 22 بهمن هیچ کس حق ندارد، این روز را که متعلق به ملت ایران است به نفع یک جناح و یا حزبی مصادره کند و مردم باید همانند سال 57 قدرت خود را در برابر استعمار به رخ بکشانند و نشان دهند که همچنان در صف واحد، پیگیر منافع و مصالح ملی هستند و به جهانیان بگویند که ملت ایران راه 36 سال گذشته را همچنان با قدرت ادامه خواهد داد.
کد N719928