بوکوحرام برای سومین بار شهری در خاک نیجر را مورد حمله قرار داد

منابع خبری اعلام کردند شبه نظامیان گروه تروریستی بوکوحرام اوایل امروز( دوشنبه) برای سومین بار طی چهار روز گذشته، شهر "دیفا" واقع در خاک نیجر را مورد حمله قرار داده اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این حملات جدید در حالی انجام شدند که قانون‌گذاران پارلمان نیجر، قصد رای‌گیری درباره طرحی برای پیوستن سربازان این کشور به یک نیروی منطقه ای به منظور شکست دادن گروه تروریستی بوکوحرام را دارند. در حملات این گروه در سال گذشته میلادی، دست کم ده هزار غیرنظامی در نیجریه کشته شدند. چند کشور همسایه نیجریه شامل کامرون، چاد، نیجر و بنین وعده داده‌اند تا نظامیان خود را در مبارزه با بوکوحرام شرکت دهند و بوکوحرام نیز در پاسخ آنها را تهدید به حمله کرده است.

آدام بوکار، یکی از ساکنان شهر دیفا و صاحب یک شبکه رادیویی در این شهر گفت: طی یکشنبه شب و طی اولین ساعت روز دوشنبه صدای انفجار و شلیک گلوله در شهر دیفا شنیده می شد.

این شهر نخستین بار روز جمعه گذشته توسط شبه نظامیان بوکوحرام که همزمان شهر بوسو را نیز محاصره کردند، هدف حمله قرار گرفت. این شبه نظامیان شنبه شب نیز بار دیگر دیفا را مورد حمله قرار داده بودند.

همچنین خبرگزاری رویترز گزارش داد، تروریست‌های بوکوحرام به یک زندان در این شهر مرزی نیز حمله کردند. بر اساس این گزارش ارتش نیجر توانسته حمله بوکو حرام به شهر دیفا را دفع کند. مقامات این شهر به مردم دستور دادند تا در خانه هایشان بمانند و سنگرهایی را در سراسر شهر مستقر کرده‌اند.

یک منبع خبری اظهار داشت: اکنون آشکار شده که بوکوحرام دارای چند سلول و شبکه در منطقه دیفا است.

هنوز مشخص نیست که چند تن در حمله به این شهر کشته شده اند یا اینکه زندانیان از زندان این شهر فرار کرده‌اند یا خیر.

یکی از مقامات گارد ملی نیجر که در تامین امنیت زندان‌های این کشور مشارکت دارد، گفت : حدود 100 شبه نظامی بوکو حرام در زندان‌های نیجر به سر می‌برند اما هیچ کدام از آنها در دیفا نیستند.

انتهای پیام

کد N719879