ارتش بنگلادش مداخله خود در بحران این کشور را رد کرد

ارتش بنگلادش در بیانیه‌ای، طرح‌ریزی برای سرنگون کردن دولت این کشور از طریق کودتا به منظور پایان دادن به ناآرامی‌های سیاسی را رد کرد و به رسانه‌ها در خصوص گمانه زنی در مورد نقش ارتش در بحران این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه ارتش بنگلادش که تا‌کنون 19 بار در این کشور از زمان استقلال در سال 1971 کودتا کرده است، در بیانیه‌ای اعلام کرد، به قانون اساسی و دیگر قوانین کشور احترام می‌گذارد. ارتش بنگلادش در این بیانیه تصریح کرد: نیروهای مسلح یک سازمان میهن پرست است که کاملا به قانون اساسی و قوانین کشور احترام می‌گذارد.

در این بیانیه آمده است که ارتش بنگلادش مجبور شده تا در مقابل گزارش‌های رسانه‌ای مبتنی بر "اوهام و گمانه زنی" در خصوص مداخله ارتش در بحران موضع گیری کند زیرا این گزارشها باعث سردرگمی مردم می‌شوند. بنگلادش از اوایل ژانویه تاکنون دچار بحران سیاسی شده و مخالفان دولت این کشور اقدام به مسدود کردن سیستم‌های حمل و نقل با هدف سرنگون کردن شیخ حسینه، نخست‌وزیر این کشور کرده‌اند. خشونت‌های اخیر بنگلادش باعث کشته شدن دست کم 80 تن و زخمی شدن صدها تن دیگر شده و ده میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت زده است.

اخیرا در برخی از پایگاه‌های خبری و رسانه‌های اجتماعی در بنگلادش گمانه زنی‌های رسانه‌ای در باره مداخله ارتش در بحران این کشور افزایش یافته است.

ارتش بنگلادش در سال 2007 پس از چند ماه ناآرامی سیاسی مجبور به مداخله در بحران شد.

انتهای پیام

کد N719837