سردار جلالی:

مشکلات اقتصادی با مذاکرات سیاسی حل نمی‌شود

سیاسی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اینکه فکر کنیم با مذاکره سیاسی، مشکل اقتصادی کشور حل می‌شود خیال باطلی است؛ مشکل اقتصادی کشور با تولید و اتکای به قدرت ملی حل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ غلامرضا جلالی در هشتمین یادواره سردار شهید جواد دل‌ آذر و شهدای خیابان انقلاب قم اظهار داشت: اینکه امروز در این مراسم یاد شهید دل آذر فرمانده عملیات لشکر علی بن ابیطالب (ع) را گرامی می‌داریم که در علمیات والفجر ۸ در فاو به شهادت رسیدند، به نوعی تقویت قدرت نرم کشور است.

وی بیان داشت: اینکه می‌گویند شهدا مظهر و محور قدرت همه ملت ایران هستند، یعنی پاسداشت شهدا تقویت قدرت ملی است؛ اینکه دور هم جمع شویم و راجع به شهید، فرهنگ شهادت، نگاه و تفکر بسیجی صحبت کنیم، شخص‌پرستی نیست، تقویت قدرت ملی و قدرت نرم کشور است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: احیای یاد شهدا تقویت فرهنگ شهادت و شهادت‌طلبی است، شهید جواد دل آذر یک جوان انقلابی و با انگیزه مبارزه بود؛ او هم در زمان انقلاب و هم در زمان دفاع مقدس مسئولیت پذیرفت و کار کرد، در آخر هم در عملیات سر نماز به شهادت رسید.

سردار جلالی عنوان داشت: شهید دل آذر همواره مرگ را تمسخر می‌کرد، شوخی‌ها و سر حال بودن ایشان نشان‌دهنده این بود که ترسی از مردن نداشت، در خطوط اول جبهه شرکت می‌کرد و با جنگ و مردن بازی می‌کرد و مرگ را ترسانده بود.

وی خاطرنشان کرد: کشوری که رزمنده‌هایش بترسند و در داخل انواع و اقسام زره و تجهیزات ضد گلوله پنهان شوند، نمی‌تواند عزت خود را حفظ کند، همه‌اش در حال ترسیدن است و نمی‌تواند از شر دشمن در امان بماند و حفظ شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تأکید کرد: کشوری که رزمندگانی مانند جواد دل‌آذر دارد باید افتخار کند؛ جواد دل آذر باید در بچه‌های بسیج امروز تکثیر شود، باید ویژگی‌ها، صراحت لهجه، شجاعت، درک عملیاتی، جان فشانی، ایثار، زیر آتش بودن و مقاومت کردن او را بچه‌های امروز یاد بگیرند.

تهدیدات علیه کشور با مذاکره تمام نمی شود/ دشمن فقط صحنه جنگ را تغییر داده است

سردار جلالی گفت: باید جواد دل آذرهای زیادی برای حفظ این مملکت داشته باشیم و برای دفاع از کشور از آن‌ها استفاده کنیم؛ اینکه فکر کنیم تهدید علیه کشور تمام شده است یا با مذاکراه و غیره تمام می‌شود، خیال خام است.

وی افزود: تا جمهوری اسلامی هست، تا رهبری به عنوان محور حاکمیت نرم هست، تا این تفکر اسلامی و انقلابی در کشور وجود دارد ما دشمن داریم و با توطئه روبرو هستیم، دشمن فقط صحنه جنگ را تغییر می‌دهد؛ یک روز نظامی است، یک روز فتنه و براندازی و یک روز هم تحریم و اقتصادی ست.

سردار جلالی تأکید کرد: اینکه فکر کنیم با مذاکره سیاسی، مشکل اقتصادی کشور حل می‌شود؛ خیال باطل است، مشکل اقتصادی کشور با تولید و اتکای به قدرت ملی حل خواهد شد.

رونمایی از کتاب «پرواز کبوتران» زندگینامه شهید مصطفی سلیم، تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، اجرای سرود، تواشیح و مرثیه خوانی سید مهدی میرداماد مداح اهل بیت (ع) از بخش‌های دیگر این مراسم بودند.

هشتمین یادواره سردار رشید اسلام شهید جواد دل آذر و شهدای خیابان انقلاب به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید رجایی حوزه شهید ورزنده ناحیه امام حسین (ع) سپاه استان قم و با مشارکت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم برگزار شد.