رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

فرهنگ، محصول اخلاقیات جامعه است

سیاست داخلی

فرهنگ، معنایی عام از مجموعه بایدها و نبایدهاست و مطمئناً هركار صنعتی، اقتصادی و اجتماعی یك اقدام فرهنگی است چون به نگاه مردم عمق و به روحیه آنان استقلال طلبی می‌بخشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با استناد به آیات و روایات، زندگی راحت و خوب را خواسته اسلام برای مردم دانست و گفت: فرهنگ، محصول اخلاقیات و متكّفل ساختن جامعه پیشرفته است.

به گزارش ایلنا٬ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولان معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد و معاونان فرهنگی مناطق آزاد قشم، اروند، ارس و ماكو، با تأكید بر اهمیت فرهنگ و تلفیق آن با اجتماع، گفت: تجارب تاریخی فراوانی در دنیا داریم كه فرهنگ اجتماعی، جوامع گوناگون را یا منحرف كرده و یا به سر منزل مقصود رسانده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اهداف و فلسفه ایجاد مناطق آزاد، گفت: هدف ملی آن، رونق اقتصادی كشور و تسهیل صادرات و هدف محلی آن كمك به مردم بومی آن مناطق بود كه مرزنشینان صبور كشور هستند.

 آیت‌الله هاشمی رفسجانی، جهش همگانی مناطق آزاد را در راستای كمك به اقتصاد كشور و گسترش فعالیت‌های فرهنگی را توجه به افزایش سطح سواد مردم بومی مناطق مختلف دانست و گفت: فرهنگ، معنایی عام از مجموعه بایدها و نبایدهاست و مطمئناً هر كار صنعتی، اقتصادی و اجتماعی، یك اقدام فرهنگی است، چون به نگاه مردم عمق و به روحیه آنان استقلال طلبی می‌بخشد.

ایشان نوآوری در فعالیت‌های فرهنگی را مهم و تأثیرگذار در ذهن و زبان مردم و جوانان توصیف كرد و گفت: سكونت اكثریت اهل سنت در بعضی مناطق آزاد كشور، باید تابلویی از همدلی و همكاری همه مردم ایران باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با استناد به آیات و روایات، زندگی راحت و خوب را خواسته اسلام برای مردم دانست و گفت: فرهنگ، محصول اخلاقیات و متكّفل ساختن جامعه پیشرفته است.

ایشان تأكید كرد: مترقی‌ترین شكل فرهنگ را در اسلام و قرآن می‌بینیم كه باید شرایط توجه مردم به آن فراهم شود.

در آغاز این دیدار، حجت‌الاسلام زم، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد، گزارشی از اهداف تشكیل معاونت فرهنگی در مناطق آزاد و مجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌ها ارائه كرد.

قابل توجه اینکه اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام، آخرین تصاویر، فیلم‌ها و متون سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، پیام‌ها و... مربوط به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سایت خبری اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به نشانی اینترنتی WWW.PRDC.IR در دسترس می‌باشد.

 

کد N719647

وبگردی