رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

فرهنگ، محصول اخلاقیات جامعه است

سیاست داخلی

فرهنگ، معنایی عام از مجموعه بایدها و نبایدهاست و مطمئناً هركار صنعتی، اقتصادی و اجتماعی یك اقدام فرهنگی است چون به نگاه مردم عمق و به روحیه آنان استقلال طلبی می‌بخشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با استناد به آیات و روایات، زندگی راحت و خوب را خواسته اسلام برای مردم دانست و گفت: فرهنگ، محصول اخلاقیات و متكّفل ساختن جامعه پیشرفته است.

به گزارش ایلنا٬ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولان معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد و معاونان فرهنگی مناطق آزاد قشم، اروند، ارس و ماكو، با تأكید بر اهمیت فرهنگ و تلفیق آن با اجتماع، گفت: تجارب تاریخی فراوانی در دنیا داریم كه فرهنگ اجتماعی، جوامع گوناگون را یا منحرف كرده و یا به سر منزل مقصود رسانده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اهداف و فلسفه ایجاد مناطق آزاد، گفت: هدف ملی آن، رونق اقتصادی كشور و تسهیل صادرات و هدف محلی آن كمك به مردم بومی آن مناطق بود كه مرزنشینان صبور كشور هستند.

 آیت‌الله هاشمی رفسجانی، جهش همگانی مناطق آزاد را در راستای كمك به اقتصاد كشور و گسترش فعالیت‌های فرهنگی را توجه به افزایش سطح سواد مردم بومی مناطق مختلف دانست و گفت: فرهنگ، معنایی عام از مجموعه بایدها و نبایدهاست و مطمئناً هر كار صنعتی، اقتصادی و اجتماعی، یك اقدام فرهنگی است، چون به نگاه مردم عمق و به روحیه آنان استقلال طلبی می‌بخشد.

ایشان نوآوری در فعالیت‌های فرهنگی را مهم و تأثیرگذار در ذهن و زبان مردم و جوانان توصیف كرد و گفت: سكونت اكثریت اهل سنت در بعضی مناطق آزاد كشور، باید تابلویی از همدلی و همكاری همه مردم ایران باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با استناد به آیات و روایات، زندگی راحت و خوب را خواسته اسلام برای مردم دانست و گفت: فرهنگ، محصول اخلاقیات و متكّفل ساختن جامعه پیشرفته است.

ایشان تأكید كرد: مترقی‌ترین شكل فرهنگ را در اسلام و قرآن می‌بینیم كه باید شرایط توجه مردم به آن فراهم شود.

در آغاز این دیدار، حجت‌الاسلام زم، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان مناطق آزاد، گزارشی از اهداف تشكیل معاونت فرهنگی در مناطق آزاد و مجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌ها ارائه كرد.

قابل توجه اینکه اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام، آخرین تصاویر، فیلم‌ها و متون سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، پیام‌ها و... مربوط به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سایت خبری اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به نشانی اینترنتی WWW.PRDC.IR در دسترس می‌باشد.

 

کد N719647