دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی:

در مذاکرات خط قرمزهای انقلاب رعایت شود

حزب موتلفه اسلامي,دهه فجر

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت:‌ مذاکره‌کنندگان باید توجه داشته باشند که آمریکا گرگ‌صفت است و نباید به آن اعتماد کرد بلکه در مذاکرات باید خط قرمزهای انقلاب را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، محمدنبی حبیبی در نشستی خبری که در دفتر حزب موتلفه استان قزوین برگزار شد،‌ با بیان اینکه حزب موتلفه به مذاکرات خوش‌بین است، اظهار کرد: مذاکرات تاکنون به خوبی پیش‌رفته و ما به دولت در زمینه مذاکرات اعتماد داریم و معتقدیم که تاکنون خط قرمزهای نظام توسط مذاکره‌کنندگان کشورمان رعایت شده است.

وی افزود: دولت باید بداند که ما با عده‌ای گرگ در حال مذاکره هستیم، آمریکا قابل اطمینان نیست چراکه خوی گرگ درندگی است و در صورت فرصت مناسب حمله خواهد کرد،‌ در این میان دولت باید بداند که خط قرمزها را رعایت کند و در صورتی که دولت خط قرمزها را رعایت کند، ما همچنان از مذاکره‌کنندگان حمایت می‌کنیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تاکید کرد:‌ اگر چه ما به مذاکرات خوش‌بین هستیم ولی با برخی از فعالیت‌های صورت گرفته در مذاکرات مانند قدم‌زدن ظریف با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با صورت خندان که برای انقلابیون مشمئز کننده است، مخالف هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت انتقادپذیری دولت خاطرنشان کرد: برای انتقاد کردن باید توجه کنیم که بین انتقاد و تضعیف خدشه‌دار مرز قائل شویم،‌ انتقاد اصول ارزیابی دارد به طوری‌که باید نقاط قوت و مثبت را به صورت صحیح و نقاط ضعف و منفی را به صورت محرمانه بیان کرد، ‌در این میان دولت باید از انتقادهای صحیح و سازنده به عنوان نعمت استفاده کند.

حبیبی تصریح کرد: رئیس‌جمهور در برخی مواضع در برابر برخی منتقدین از کلماتی مانند «افراد بی‌سواد» استفاده کرده است که این امر صحیح نیست، همچنین در جای دیگری بیان کرده است تقسیم‌بندی هنر به دو بخش ارزشی و غیرارزشی بی‌معناست، این در حالی است که از وی که دارای تحصیلات دکترای حقوق است،‌ انتظار می‌رود سنجیده‌تر در برابر انتقادات عمل کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی یادآور شد:‌ دولت‌مردان در مقابله با انتقاد نباید عصبانی شوند، چراکه عصبانیت در این مواقع تبعات سویی دارد باید با آرامش‌خاطر پاسخگوی انتقادات باشند.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های اقتصادی موجود تصریح کرد: عده‌ای مشکلات اقتصادی موجود در کشور را ناشی از تحریم‌ها می‌دانند این در حالی است که تحریم‌های اقتصادی تنها 25 درصد از مشکلات اقتصادی را ایجاد کرده و 75 درصد از مشکلات ناشی از نابسامانی‌های اقتصادی است.

حبیبی یادآور شد:‌ بزرگ کردن تحریم‌ها کار عاقلانه‌ای نیست این عقیده که تحریم‌ها لغو و مذاکرات به نتیجه برسد ما پیروز می‌شویم و مشکلات اقتصادی حل می‌شود، صحیح نیست؛ چراکه در صورت رفع تحریم‌ها ما همچنان شاهد ادامه نابسامانی‌های اقتصادی هستیم.

وی افزود: حل مشکلات اقتصادی،‌ نیازمند اقتصاد مقاومتی و اقتصاد بدون نفت است که لازمه این امر وجود دولت برنامه‌ریز، سیاست‌گذار و کنترل‌کننده است،‌که راهبردهای مقام معظم رهبری طی چند سال اخیر و تاکید ایشان بر مسئله اقتصاد نشان‌دهنده ضرورت وجود اقتصادی مقاومتی است.

دبیرکل موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به فرا رسین 22 بهمن ماه گفت:‌ عده‌ای تحلیل‌های نادرستی از انقلاب دارند و مدعی هستند که انقلاب تمام شده و باید مردم به خانه‌هایشان برگردند این در حالی است که امام خمینی (ره) بارها تاکید داشتند که انقلاب اسلامی تا نهضت امام مهدی (عج) ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: این برداشت‌های نادرست به خاطر بی‌خبری و ندانستن تحلیل درست است همانطور که در زمان انقلاب نیز شاهد مخالفینی بودیم که در ارائه اطلاعات دچار اشتباه شده بودند به طوری که کشورهای مختلفی مانند آمریکا، انگلیس و چین تا زمان سرنگونی از رژیم پهلوی حمایت می‌کردند و این نشان از دارا بودن اطلاعات غلط آن‌ها است.

حبیبی تصریح کرد: مخالفین در حالی از رژیم حمایت می‌کردند که انقلاب را تمام شده می‌دانستند ولی امام خمینی (ره) با افق نگاه، معتقد بودند که انقلاب دارای 3 مرحله،‌ اسلامی کردن ایران،‌ اسلامی شدن جهان اسلام و جهانی شدن اسلام است تا زمانی‌که انقلاب به دست صاحب اصلی‌اش برسد.

دبیرکل موتلفه اسلامی یادآور شد: هم اکنون ‌انقلاب اسلامی در مراحل جهانی شدن قرار دارد و در روز 22 بهمن حضور پرشکوه مردم و حمایت از انقلاب و رهبری نشان‌دهنده این امر است.

حبیبی با اشاره به حضور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: امسال نیز ملت رشید و با بصیرت ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک باردیگر به بدخواهان و دشمنان این نظام نشان خواهند داد که ملت ایران همیشه و در همه حال پشتیبان این نظام و ولایت هستند.

انتهای پیام

کد N719164