امیر نصیر زاده: نیروی هوایی آماده ی مقابله با هر تهدیدی است

سیاسی

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش با بهره گیری از تجارب هشت سال دفاع مقدس و با اتکا به دانش بومی و استعداد بالای کارکنان فنی و خلبانان جوان آمادگی پاسخ گویی به هر تهدید را دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیر زاده اظهار کرد: سامانه شبیه ساز، کلیه هواپیماها را با به روزترین فناوری ها درنیروی هوایی طراحی و تولید کرده و در این زمینه به خودکفایی کامل رسیده ایم و آمادگی صدور شبیه ساز انواع هواپیما ها به خاج از نیرو و کشورهای دیگر را داریم.

وی افزود: جت آموزش دو کابینه کوثر که با همکاری سازمان صنایع هوایی، طراحی و ساخته می شود در مراحل پایانی ساخت است.

معاون هماهنگ کننده نهاجا با تاکید بر توان ساخت انواع مهمات در داخل کشور اظهار کرد: 70 درصد انواع بمب ها، موشک های لیزری، دور برد، هوا به هوا، هوا به سطح، نقطه زن و.... در داخل کشور ساخته می شود و مابقی نیز براساس نوع تهدیدات و تاکتیک ها، ارتقاء یافته و کاملا بهینه سازی شده است و تست عملیاتی آن ها نیز با موفقیت انجام شده است.

نصیر زاده با بیان این‌که نیروی هوایی یک نیروی تجهیزات محور است گفت: در شرایط تحریم طبیعتا هر نیروی که به دانش و پیچیدگی تجهیزات وابستگی بیشتری داشته باشد چاره ای جز تولید تجهیزات مورد نیاز با اتکا براستعداد و توانایی خود دارند و اینکه نیروی هوایی ارتش پس از 36 سال تحریم بدون وقفه به فعالیت خود در بالاترین سطح ادامه می دهد و تمامی تجهیزات مور نیاز را تامین می کند بیانگر این است که به خود کفایی کامل رسده و توان مقابله با هر گونه تهدیدی را دارد.

وی با تاکید بر خودکفایی نیروی هوایی ارتش در کلیه مراحل آموزش خلبانان افزود: از آن جایی که تاکتیک های و دکترین نظامی کشورها دائم در حال تغییر است، چنانچه ارتشی مطابق با این تغیرات و تهدیدات حرکت نکند در جنگ های احتمالی و نبرد های پیش رو بازنده خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده نهاجا تصریح کرد: براین اساس نیروی هوایی ارتش آموزش ها و آمادگی رزمی خود را براساس نوع تهدید ات و تغییر سیاست های جنگی و دکترین نظامی طراحی کرده و خلبانان خود را وفق این سیاست ها و شرایط آموزش می دهد.

نصیر زاده در ادامه گفت: رویکرد جنگ های امروزی نشان داده که بعد هوا و فظا از اهمیت بالای برخوردار است و چنانچه کشوری در بعد هوا ضعیف باشد قطعا در دفاع از تمامیت ارضی با مشکلات فراوان روبه رو شده و آسیبهای زیادی خواهد دید.

وی با بیان اینکه حماسه تاریخی 19 بهمن 1357روند پیروزی انقلاب اسلامی را تسریع بخشید، خاطر نشان کرد: آن حرکت عظیم واثر گذار یک شبه بوجود نیامد بلکه اعتقاد و همیشگی بدنه نیروی هوایی ارتش به مرجعیت دینی و آشنایی خلبانان و کارکنان فنی با فرهنگ غرب و شناخت میزان استعمار ایران توسط امریکا باعث پایه ریزی این حرکت قبل از 19 بهمن شد و در این روز به سر انجام رسید.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با اشاره به عملکرد نیروی هوایی ارتسش در سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور، ادامه داد: در روز 12 بهمن نیز اسکورت هواپیمای حضرت امام (ره) و تامین تیم حفاظتی ایشان توسط نیروی هوایی انجام شد و بعد از پیروزی انقلاب نیز آموزش نیروهای بسیج ، کمیته و... از اقدامات شاخص ناجا به شمار می آمد.

وی با اشاره به نقش نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس گفت: این نیرو در دفاع مقدس هم صف شکن بود؛ چراکه این نیرو ماه ها قبل از شروع رسمی جنگ درگیر مبارزه با رژیم بعث و گروهک های وابسته به کشورهای بیگانه بود و در این راستا تعدادی اسیر و 17 نفر هم شهید داده است

امیر نصیر زاده اظهار کرد: نیروی هوایی، عملیات های مهمی از جمله 140 فروندی،حمله به اچ 3 و لغو برگزاری کنفرانس غیر متعهدها در بغداد را در دفاع مقدس انجام داد که در سرنوشت جنگ اثر گذار بود و علاوه بر پشتیبانی همیشگی از نیروهای سطحی، در جلوگیری از رکود شریان اقتصادی و صدور نفت نیز نقش فوق العاده ای ایفا کرده است.

وی در پایان با مقایسه ارتش های دنیا با نیروهای مسلح کشور گفت: نیروهای مسلح ایران تنها نیرو در دنیا است که فرماندهی کل آن را یک ولی فقیه و مجتهد جامع الشرایط که ولی امر امام زمان (عج) است برعهده دارد و فرامین ایشان نه تنها یک وظیفه بلکه تکلیف شرعی است وخدمت در این ارتش علاوه بر افتخارات دنیوی،سعادت و اجر اخروی را در پی دارد.

انتهای پیام

کد N719137