مساله ریاست جمهوری لبنان در دستور کار مذاکرات حزب‌الله و المستقبل

سیاسی

رئیس پارلمان لبنان در سخنانی تصریح کرد: بند دوم دستور کار مذاکرات حزب‌الله و جریان المستقبل موضوع ریاست جمهوری لبنان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه لبنانی الجمهوریه، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در سخنانی تاکید کرد: در حال حاضر اوضاع منطقه نشان می‌دهد که موضع و رویکرد مشخصی در قبال لبنان و مشکلات سایر کشورها وجود ندارد.

وی گفت: موضع ایران نسبت به مساله ریاست جمهوری لبنان این است که این مساله، مساله‌ای داخلی است و این موضع در پی دیدار ژان فرانسوا ژیرو، فرستاده فرانسه به بیروت با مسوولان ایرانی به ما ابلاغ شده است.

بری تاکید کرد: زمان دقیق جلسه بعدی مذاکرات جریان "المستقبل" و حزب‌الله هنوز مشخص نشده است اما احتمالاً پس از 14 فوریه جاری مصادف با سالروز ترور رفیق حریری، نخست‌وزیر فقید لبنان برگزار شود.

وی تصریح کرد: بند دوم دستور کار مذاکرات پس از مساله امنیت و کاهش اختلافات مذهبی مساله ریاست جمهوری خواهد بود و تاکنون هیچ‌گونه تحول مثبتی در این زمینه حاصل نشده است.

حزب‌الله و جریان المستقبل تاکنون چندین بار با یکدیگر مذاکراتی را داشته‌اند که مساله امنیتی و اختلافات مذهبی از جمله موضوعات این دیدارها بوده است.

انتهای پیام

کد N719089