جروزالیم پست گزارش داد:

جنگ لفظی نمایندگان قطر و اسرائیل در کنفرانس امنیتی مونیخ

سیاسی

وزیر امور خارجه قطر و وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ به جنگ لفظی با یکدیگر پرداختند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، روز گذشته در حاشیه کنفرانس امنیت مونیخ نشستی با حضور «خالد محمد العطیه» وزیر امور خارجه قطر و «یووال اشتینیتز» وزیر اطلاعات اسرائیل به همراه «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان، در مورد تحولات خاورمیانه برگزار شد. 

العطیه در این نشست گفت: موضوع اصلی در پس تمام مشکلات موجود در خاورمیانه آن است که ما در مورد روند صلح کند حرکت کرده و منفعل هستیم. روند صلح میان اسرائیل و فلسطینیان و یا درگیری ها میان آنها دلیل اصلی تمام مشکلات موجود در خاورمیانه است. 

العطیه در ادامه به موضوع بیداری اسلامی در خاورمیانه اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل شکل گیری بهار عربی در خاورمیانه آن بود که رهبران کشورها به دنبال یافتن راه حلی برای صلح خاورمیانه بود و شکست آنها در این راه موجب شکل گیری بهار عربی شد. 

وزیر امور خارجه قطر در ادامه تصمیم رژیم صهیونیستی برای ایجاد یک کشور یهودی در خاورمیانه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: جهان در مبارزه با گروهی است که خود را «خلافت اسلامی» (داعش) می داند و شما می خواهید بگویید که شما «خلافت یهودی» هستید.

اما وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات العطیه گفت: چرا قطر از گروه های افراطی همچون حماس و تروریستی همچون داعش حمایت می کند؟ گروه هایی که در عراق، غزه، آفریقا و دیگر نقاط جهان فعال هستند.  این گروه ها ممکن است به اسرائیل، مسیحیان و حتی مسلمانان میانه رو حمله کنند. 

وزیر خارجه قطر در واکنش به این اظهارات گفت: قطر از حماس حمایت نمی کند و این گروه یک گروه تروریستی نیست. حماس دارای دو شاخه است یکی شاخه اجتماعی، سیاسی و دیگر شاخه مقاومت. اگر شما به اشغالگری پایان دهید حماس دیگر با شما نخواهد جنگید. این حرکتی برای آزادی است. 

العطیه در ادامه حمایت قطر از داعش را نیز انکار کرد و مدعی شد: ما در ائتلافی هستیم که با داعش می جنگد.