فرانسه از پیشرفت در قرارداد فروش جنگنده‌های رافائل به مصر خبر داد

فرانسه

وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که گفت‌وگوهای میان این کشور با مصر برای فروش جنگنده‌های رافائل به قاهره شاهد پیشرفت بوده اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است. این در حالی است که برخی منابع گزارش داده‌اند که نهایی شدن این معامله نزدیک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه در گفت‌وگو با رادیو اروپا و روزنامه لوموند و یک روزنامه فرانسوی دیگر اعلام کرد که گفت‌وگوها میان فرانسه و مصر برای فروش جنگنده‌های رافائل فرانسوی به قاهره شاهد پیشرفت‌هایی بوده است اما هنوز به نتیجه نرسیده است. با این حال باید جانب احتیاط را رعایت کرده و امیدواریم که بتوانیم به نتیجه‌ای برسیم.

وی گفت: جنگنده‌های چند منظوره رافائل جنگنده‌های خوبی هستند و عملکرد خوبی نیز دارند.

فرانسه تاکنون جنگنده‌های رافائل را که از سال 2004 توسط ارتش این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد به هیچ کشور خارجی نفروخته است.

اریک تراپیه، رئیس شورای شرکت هواپیمایی داسو نیز اعلام کرده است که این شرکت در آستانه صادرات اولین سری جنگنده‌های رافائل است.

روزنامه اقتصادی لیزیکو نیز اعلام کرد که فرانسه به توافق اولیه‌ای با مصر درخصوص طرح فروش 24 جنگنده رافائل و ناو چند منظوره در چارچوب معامله‌ای که ارزش آن پنج تا شش میلیارد یورو است، رسیده است.

جنگنده‌های رافائل از پیشرفته‌ترین جنگنده‌ها در جهان محسوب می‌شوند و ارزش آنها نیز بسیار بالاست.

انتهای پیام

کد N718761