فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا:

در بخش جهاد خودکفایی در نقطه خوبی هستیم

قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء,دهه فجر

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء، گفت: در بخش جهاد خودکفایی در نقطه خوبی هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر فرزاد اسماعیلی در حاشیه مراسم تجلیل از حماسه‌سازان پدافند هوایی عملیات والفجر 8 در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانات دیروز مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب به 19 بهمن که به عنوان طلیعه پیروزی انقلاب به حساب می‌آید، اشاره داشتند. یعنی روزی که همافران نیروی هوایی به مدرسه علوی آمدند و با امام خمینی (ره) بیعت کردند. در واقع نقشه اولیه و آجر زیربنای پیروزی انقلاب از همانجا گذاشته شد که سه روز بعد در 22 بهمن انقلاب اسلامی به پیروزی نهایی رسید.

وی ادامه داد: بخش دیگر صحبت‌های رهبر انقلاب درباره جهاد خودکفایی بود که باید جهاد خودکفایی در همه عرصه‌ها هم در نیروهای مسلح و هم سازمان‌های کشوری بروز پیدا کند. این در صورتی است که ما در بخش امنیتی برای اقتدار و امنیت خود ارزش قائل شویم و ایشان هم فرمودند اگر کشوری برای اقتدار خود ارزش قائل شود امنیت به وجود می‌آید و امنیت موجب شکوفایی می‌شود. آنچه که بعد از 36 سال ما به خود می‌بینیم این است که سر تعظیم جلوی استکبار فرود نیاورده‌ایم و به آنچه خواسته‌ایم رسیده‌ایم و ما با وحدت و یکپارچگی به این مهم دست یافته‌ایم.

اسماعیلی همچنین درباره پدافند هوایی، گفت: پدافند هوایی در سال 87 از نیروی هوایی تفکیک شد و آنچه ما می‌بینیم یکپارچگی و انسجام بیش از 3600 نقطه‌ای در کل کشور است. همه این مسائلی که اتفاق می‌افتد به خصوص از پدافند هوایی که یک یگان تجهیزات محور است باید تجهیزات نوپایی داشته باشد که بتواند در مقابل تجهیزات پیچیده و متنوع دنیا بایستد. نمونه‌های ‌آن را در خیلی از موارد چه در نشاندن هواپیمای بدون سرنشین یا انهدام هواپیماهای بدون سرنشین دیده‌ایم.

وی اضافه کرد: همه این موارد نشأت گرفته از این است که ما آنچه را در 8 سال دفاع مقدس آموخته‌ایم باید به بکار گیریم و در پاسداشت خون شهدای دفاع مقدس قدم برداریم و حافظ اقتداری باشیم که شهدا و جانبازان عزیز ما به ارمغان آورده‌اند. الحمدلله امروز هم شاهد این هستیم که در بخش جهاد خودکفایی طبق فرمایشات معظم له در نقطه خوبی هستیم و متوقف نشده‌ایم؛ چرا که باید همیشه نگاه رو به جلو داشته باشیم. رو به جلو بودن ما به خاطر حفظ اقتدار و همچنین نگاه به آینده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء در پایان تصریح کرد: آنچه تهدیدات آینده در کشورهای دیگر و مکان‌های دور و نزدیک پدافند هوایی را وامی‌دارد این است که پدافند باید بداند در چه نقطه‌ای قرار دارد و به چه نقطه‌ای باید برسد. این فاصله از نظر ما طولانی نیست و ان شاءالله به اهداف خود خواهیم رسید. ضمن این‌که طبق فرمایشات رهبری اعتماد به مسئولین و اعتماد مسئولین به مردم نیز باید همواره مدنظر قرار گیرد؛ چرا که هر زمان که ما به پشتوانه مردمی تکیه کنیم استکبار در مقابل ما به زانو درخواهد آمد.

انتهای پیام

کد N718750