نخست وزیر استرالیا بر لبه تیغ گام بر می دارد

سیاسی

رسانه ها از رای ضعیف حزب لیبرال دموکرات به نخست وزیر استرالیا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، بحران سیاسی استرالیا در نهایت با رای ضعیف حزب لیبرال دموکرات به نخست وزیر این کشور پایان یافت و می توان گفت تونی آبوت از این پس بر روی لبه تیغ حرکت می کند.

بر اساس این گزارش تونی ابوت در این رای گیری درون حزبی 61 رای موافق و 39 رای مخالف را کسب کرد، این درحالیست که حذف نخست وزیر استرالیا نیازمند بیش از 51 رای منفی از 101 عضو حزب لیبرال دموکرات بود.

تونی آبوت پس از این رای گیری اعلام کرد خواهان پایان دادن به اختلافات و شک وتردیدها بوده و از این پس بیشتر بر موضوع اشتغال زایی، خانواده و داشتن اقتصاد قوی تر و جامعه ایمن متمرکز می شود. 

وی که همواره مخالفت خود را با استعفا با وجود افزایش میزان نارضایتی ها اعلام کرده است، گفت عاشق کشورم هستم و هر اقدامی را برای کمک به مردم جامعه خود انجام می دهم.

بی بی سی نیز در این رابطه برگزاری زودهنگام جلسه درون حزبی برای رای اعتماد به رهبری تونی آبوت را پایان دادن به بحران سیاسی در استرالیا توصیف کرد.

در پی شکست آبوت در انتخابات ایالتی و اعطای نشان شوالیه به پرنس فیلیپ همسر ملکه انگلیس، انتقادهای بسیاری علیه نخست وزیر استرالیا مواجه شده و همواره صلاحیت آبوت برای رهبری حزب لیبرال دموکرات زیر سوال رفته است.