نخست‌وزیر یونان برنامه‌های ضد ریاضت اقتصادی خود را معرفی کرد

سیاسی

نخست‌وزیر یونان در سخنرانی خود به فهرستی از اقدام‌های موجود در برنامه‌های خود که مخالف اصلاحیه‌های تحمیل شده توسط اروپا و صندوق بین‌المللی پول هستند، از جمله از سرگیری اعطای پاداش بازنشستگی و حذف مالیات تاکسی‌رانی و بازگرداندن کرایه اجاره خانه‌ها به قبل از بحران اقتصادی در این کشور اشاره کرد.

نخست‌وزیر یونان در نخستین سخنرانی خود در پارلمان در ماه جاری میلادی، آغاز برنامه‌های ضد ریاضت اقتصادی خود را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «الکسیس سیپراس» نخست‌وزیر یونان در نخستین سخنرانی خود در پارلمان در ماه جاری میلادی با اعلام این‌که درخواست کمک مالی این کشور رد شده است، برنامه‌های خود مبنی بر مبارزه با ریاضت اقتصادی و تقابل با متحدان اروپایی خود را اعلام کرد.

سیپراس در سخنرانی خود به فهرستی از اقدام‌های موجود در برنامه‌های خود که مخالف اصلاحیه‌های تحمیل شده توسط اروپا و صندوق بین‌المللی پول هستند، از جمله از سرگیری اعطای پاداش بازنشستگی و حذف مالیات تاکسی‌رانی و بازگرداندن کرایه اجاره خانه‌ها به قبل از بحران اقتصادی در این کشور اشاره کرد.

سیپراس که به نظر نمی‌رسد چندان به هشدارهای متحدان اروپایی خود درباره کمک مالی ۲۷۲ میلیارد دلاری توجهی نشان دهد، گفت که تصمیم دارد تا مشکلات به وجود آمده ناشی از ریاضت اقتصادی را برای مردم جبران کند.

سیپراس با اشاره به عدم تصویب کمک مالی توسط صندوق بین‌المللی پول، گفت که می‌خواهیم به وضوح بیان کنیم که هیچ‌گاه درباره حق حاکمیت این کشور با هیچ دولتی مذاکره نمی‌کنیم.

نخست‌‌وزیر یونان در پایان سخنرانی خود، در حرکتی نمادین بار دیگر درخواست غرامت ناشی از جنگ جهانی دوم را از آلمان مطرح کرد.

کد N718395