در دیدار با ابراهیمی‌ترکمان

خلیفه ارامنه تهران: انتشار کاریکاتورهای موهن اقدامی صهیونیستی است

سازمان فرهنگ و ارتباطات

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران با اشاره به حوادث اخیر در فرانسه گفت: توهین به ساحت مقدّس پیامبر اسلام و انتشار کاریکاتورهای موهن اقدامی صهیونیستی است.

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران با اشاره به حوادث اخیر در فرانسه گفت: توهین به ساحت مقدّس پیامبر اسلام و انتشار کاریکاتورهای موهن اقدامی صهیونیستی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در خصوص ششمین دور از گفت‌وگوی میان اسلام و مسیحیت ارتدوکس ارمنی، گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر ایجاد همبستگی دینی میان رهبران و پیروان ادیان الهی، گفت: ما شما را جزئی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی می‌دانیم؛ چراکه شاهد ارتباط نزدیکی از گذشته تا به امروز هستیم و همواره، این مهم در حال گسترش است.

ابراهیمی‌ترکمان در رابطه با انتشار کاریکاتور پیامبر مکرم اسلام و توهین به ساحت مقدّس ایشان، گفت: انتشار این کاریکاتور توطئه‌ای آشکار و اقدامی اهانت بار و توهین آمیز به یک میلیارد مسلمان است و این در شرایطی است که متاسفانه این اقدام را، در راستای حق آزادی بیان می‌دانند.

وی با اشاره به گسترش اسلام هراسی در غرب، افزود: آنها می‌گویند انتشار کاریکاتور و توهین به پیامبر(ص) حق است، امّا موضوع این است که این مهم، تکلیف نیست. زیرا حق را می‌توان گرفت و یا از آن گذشت. همه این موارد بیانگر این است که دستی در پس این حوادث وجود دارد که درصدد تحریک عواطف مسلمانان است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، افزود: گروه‌های تروریستی - تکفیری خواستار ایجاد تفرقه میان مسلمانان جهان هستند؛ بنابراین نباید از این توطئه‌ها و تفرقه ‌انگیزی‌ها غافل شویم.

وی با اشاره به انبوه تجربیات در جهان کنونی، گفت: در دهه‌های گذشته با حوادث مختلفی همچون حمله عراق به ایران، اشغال کویت توسط عراق، حمله ائتلاف به افغانستان، پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تحولات کشورهای عربی مواجه بوده‌ایم که همه این تحولات بر تجریبات نسل ما افزوده و ما را به نسلی باتجربه مبدل ساخته است که به‌طورقطع فریب دادن این نسل به آسانی ممکن نیست.

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران نیز در این دیدار به وضعیت نامطلوب لبنان و سوریه اشاره و تصریح کرد: داعش با تفکرات سلفی افراطی و تروریستی، وضعیت نامطلوبی را در لبنان و سوریه فراهم کرده است.

وی ادامه داد: آمریکا با همکاری عوامل خود، داعش را به وجود آورده است که اگر به طور جدّ پیگیر این مسئله شویم به اسرائیل و صهیونیسم می‌رسیم؛ به عنوان مثال می‌توان به انتشار کاریکاتور توهین به ساحت مقدّس پیامبر(ص) اشاره کرد.

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران ضمن بیان مطلب فوق، گفت: در موضوع انتشار کاریکاتور پیامبر(ص)، تنها به مسلمانان اهانت نشده بلکه به نوعی به جامعه مسیحیت توهین شده است و صهیونیسم همواره علاقه‌مند به مبارزه با اسلام و مسیحیت است.

وی با اشاره به صدمین سال نسل کشی ارامنه، افزود: با گذشت صد سال نه تنها غبار فراموشی این واقعه انکارناپذیر تاریخی را در بر نگرفته است، بلکه نمایان شدن ابعاد وسیع این جنایت فجیع به ما آموخته است که نمی‌توان تاریخ را انکار کرد؛ بنابراین، باید بیش از پیش با یکدیگر متحّد باشیم و با صهیونیسم مبارزه کنیم.

بر اساس این گزارش این دیدار در آستانه ششمین دور گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارمنی که 11 تا 13 اسفند به همت مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در لبنان برگزار می‌شود، صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N718265