۰
بنیامین نتانیاهو:

تمام تلاش خود را برای توقف توافق هسته‌ای ایران انجام می‌دهم

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

نخست‌وزیر اسرائیل گفت که به تلاش خود برای معطوف کردن اقدام‌های بین‌المللی علیه برنامه نظامی هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد و «به هر صورت ممکن» علیه این توافق بد تلاش می‌کند.

نخست‌وزیر اسرائیل گفت: تمام تلاش خود ر ا انجام می‌دهد تا جلوی توافق ایران با شش قدرت جهانی را بگیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «بنجامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل گفت: ایران و شش قدرت جهانی در حال دستیابی به توافقی هستند که ایران را قادر می‌سازد تا خود را به سلاح هسته‌ای مجهز و موجودیت اسرائیل را به خطر بیندازد و وی تمام تلاش خود را برای توقف این روند به كار می‌گیرد.

نتانیاهو تصریح كرد: با اعلام این‌که قرار است تا پایان مارس آینده توافق هسته‌ای با ایران حاصل شود، اقدام‌های فوری اسرائیل برای متوقف کردن این توافق بد و خطرناک در حال انجام هستند.

نخست‌وزیر اسرائیل گفت: به تلاش خود برای معطوف کردن اقدام‌های بین‌المللی علیه برنامه نظامی هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد و «به هر صورت ممکن» علیه این توافق بد و خطرناک که مانند ابری سنگین بر آینده اسرائیل سایه می‌اندازد، تلاش می‌کند.

از «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در کنفرانس امنیت مونیخ درخواست شد تا به سخنان نتانیاهو و ترس اسرائیل از موضع ایران در برابر موجودیت اسرائیل پاسخ دهد.

ظریف گفت: «هیچ‌گاه سلاح هسته‌ای نداشتیم، نداریم و نخواهیم داشت. نمی‌توانند با ایجاد فضایی مبهم حملات وحشیانه خود را علیه مردم فلسطین، تجاوز به حقوق بشر در حق ملت فلسطین، اقدام‌های خشونت‌آمیز در لبنان، اردن و غزه را تحت تهدید خیالی ایران که بیشتر توهم است تا فرضیه را بپوشانند.»

وی افزود: «ایران برای هیچ‌کس تهدید به حساب نمی‌آید. تهدید به استفاده از زور نمی‌کنیم و نمی‌گوییم که تمام گزینه‌ها روی میز هستند.»

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.