نگرانی تل آویو از نفوذ رزمندگان مقاومت

سیاسی

هراس رژیم صهیونیستی از نفوذ رزمندگان مقاومت از راه دریا به داخل فلسطین اشغالی این رژیم را وادار به نصب سامانه رد یاب دریایی پیشرفته کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه رای الیوم، با وجود تهدید روزانه مسئولان سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی علیه مقاومت فلسطین در غزه و به ویژه گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس، محاصره غزه و اقدام مصر در نابودی تونلها و دیگر عوامل اما مقاومت فلسطین همچنان برای اسرائیلی ها و شهرک نشینان صهیونیست هراس افکن است.

رسانه اسرائیل الیوم که به مثابه سخنگوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی محسوب می شود با اشاره به نفوذ رزمندگان مقاومت فلسطین در جریان جنگ صخره های استوار در تابستان سال 2014 با وجود اینکه اسرائیل پیشرفته ترین رادارهای دنیا و بزرگترین پایگاه شنود در منطقه النقب را در اختیار دارد به نگرانی به وجود آمده در قبال مرزهای دریایی فلسطین اشغالی پرداخته و آورده است: با گذشت شش ماه از حادثه نفوذ، اسرائیل سامانه (سپر دریا) Aquasheildکه مکان غواصان را شناسایی می کند به کار خواهد گرفت.به کار گیری این سامانه به ارتش اسرائیل امکان ردیابی غواصان در دریا را می دهد و برای حفط تاسیسات حیاتی زیر دریا مهم است.

به گفته منابع اسرائیلی این رژیم پس از استقرار این سامانه در مرزهای فلسطین اشغالی با غزه قصد دارد این سیستم را در همه سواحل دریایی به ویژه با لبنان برای مقابله با نفوذ حزب الله نصب کند.این رژیم همچنین قصد دارد که این سیستم را در دریای سرخ در مرزهای دریایی فلسطین اشغالی با اردن و مصر و عربستان سعودی نصب کند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت رژیم صهیونیستی به هراس تل آویو از حمله حزب الله به تاسیسات استراتژیک نفت و گاز در دریای مدیترانه اذعان کرده است.