آیت‌الله نوری‌همدانی:

دشمن با بدل‌سازی به دنبال نابودی اسلام ناب محمدی‌(ص) است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی دشمن با بدل سازی، هجمه‌های فرهنگی و جعل احادیث در برابر فرهنگ غنی اهل بیت(ع) می‌خواهد این فرهنگ را خاموش کرده و از بین ببرد.

آیت‌الله نوری‌همدانی دشمن با بدل سازی، هجمه‌های فرهنگی و جعل احادیث در برابر فرهنگ غنی اهل بیت(ع) می‌خواهد این فرهنگ را خاموش کرده و از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با محققان و پژوهشگران پژوهشکده باقرالعلوم (ع)قم اظهار کرد: مسئله احیای فرهنگ و ارزش‌های الهی یکی از مباحث مهمی بود که ائمه طاهرین (ع)توجه و تاکید فراوانی بر آن داشتند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «دشمنان همیشه در مقابل اهل بیت(ع) به دنبال توطئه هستند» افزود: دشمنان با ترویج افکار سلفی‌گری و ناصبی‌گری موجی علیه فرهنگ غنی اهل بیت(ع)، ایجاد کردند و هدف این بود که مردم به طرف اسلام ناب محمدی(ص) نروند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: یکی از وظایف بزرگان و علمای گذشته، احیای فرهنگ اهل بیت(ع) بود و در این مسیر بسیار فعالیت می‌کردند و در حقیقت احیای فرهنگ اهل بیت(ع) را در مقابل فرهنگ دشمن می‌دانستند از این رو احیای فرهنگ اهل بیت(ع) یک ضرورت در جامعه است.

وی افزود: سلاطین آل بویه خلفای قدرتمند بودند و توانستند خدمت بزرگ به اسلام و شیعیان کنند و فقهایی چون شیخ مفید در زمان سلاطین آل بویه بود که توانستند به اسلام و اهل‌بیت(ع) خدمت کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: کار شما محققان و پژوهشگران بسیار بزرگ و مفید است، ولی کافی نیست، باید بیشتر در نشر آموزه‌های اهل بیت(ع) زحمت بکشید و آن را در جامعه انتشار دهید.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «نشر فرهنگ اهل بیت(ع) در زمان‌های مختلف فرق می‌کند» اظهار کرد: زمان ما بسیار حساس و خاص است و تولد انقلاب در این زمان به وقوع پیوسته و انقلاب توانسته تحول عظیمی در جامعه به وجود آورد، بنابراین باید برکات و آثار انقلاب و همچنین افکار امام خمینی(ره) را در نوشته‌های خود منعکس کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار کرد: بزرگان دین هنرهای خاصی در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) داشتند و در این عرصه برای آشنایی بهتر با فرهنگ اهل بیت(ع) از روایات اهل‌سنت نیز استفاده می‌کردند و اطلاعات دقیقی از منابع و روایات آنها داشتند.

وی افزود: اخبار اهل بیت(ع) پویا است و می‌شود در هر زمانی از این پویایی استفاده کرد؛ پویا بودن یکی از خصوصیات روایات شیعه است، باید در موقع تحقق و تفحص این خصوصیت مورد لحاظ محققان و پژوهشگران قرار بگیرد، اگر اینگونه باشد کار شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

انتهای پیام

کد N717277