رهبر چچن، غرب و آمریکا را مقصر اقدامات داعش دانست

رهبر جمهوری چچن، غرب و آمریکا را عامل رشد و نمو داعش دانسته و گفت: آنها این اقدامات را برای تحریک انزجار علیه مسلمانان در سراسر جهان انجام می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، رمضان قدریف، رئیس جمهوری خودمختار چچن در صحنه اینستاگرام خود نوشته است: امروزه، هیچ‌کس شک ندارد که داعش را آمریکا و سایر کشورهای غربی و با هدف ایجاد انزجار از اسلام و مسلمانان ایجاد کرده‌اند.

قدریف همچنین گفت که غرب از داعش با هدف منحرف کردن ذهن مردم از مشکلات گسترده خاورمیانه و با هدف از میان بردن کشورهای مسلمان در داخل این منطقه حمایت می‌کند.

رهبر جمهوری چچن که خود از مخالفان سرسخت جنبش‌های رادیکالی در اسلام است، سپتامبر 2014 متعهد شد تا داعش را نابود کند؛ زمانی که این گروه تهدید کرد به روسیه حمله کند.

پیشتر نیز، رهبر جمهوری چچن به خبرنگاران گفته بود اطلاعاتی دارد مبنی بر اینکه ابوبکر البغدادی، رهبر داعش توسط ژنرال دیوید پترائوس، مدیر سابق آژانس اطلاعات آمریکا (سیا) و فرمانده سابق نیروهای ائتلاف در عراق و افغانستان به خدمت گرفته شده است.

سال گذشته میلادی هم، یکی از مقام‌های کهنه‌کار اطلاعات روسیه گفت که غرب نقش اصلی را در تولد داعش ایفا کرده و ادامه داد: مواردی وجود دارد که در آنها، سرویس‌های ویژه آمریکا و انگلیس ممکن است از افراط‌گرایان داعش برای هدف قرار دادن تمامیت ارضی فدراسیون روسیه استفاده کرده باشند. فرماندهی اصلی این جنبش‌ها احتمالاً تحت تاثیر جاسوس‌های ناتو هستند.

انتهای پیام

کد N717265