دیدار دی میستورا و لاوروف در مونیخ/ فرستاده سازمان‌ملل امروز به دمشق می‌رود

فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در حاشیه کنفرانس مونیخ با وزیر خارجه روسیه دیدار و بر لزوم یکپارچه سازی تلاش‌ها برای مقابله با تروریسم در منطقه تاکید کرد. وی پس از آن راهی دمشق می‌شود تا با مسئولان سوریه دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الوطن سوریه، در بیانیه وزارتخارجه روسیه آمده است که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان با استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه، دیدار و با وی در خصوص راه‌های اجرای طرح دی میستورا برای پایان درگیری‌ها در حلب بحث و گفت‌وگو کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که دی میستورا نتایج گردهمایی مسکو میان مخالفان و نظام سوریه را عالی ارزیابی کرد.

پیشتر گنادی گاتیلف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرده بود که لاوروف آماده است تا نشستی را با استفان دی میستورا در حاشیه کنفرانس مونیخ برگزار کند.

همچنین دی میستورا امروز (یکشنبه) به دمشق می‌رود تا با مسئولان سوری دیدار کند. وی قرار است فردا با ولید معلم، وزیر خارجه سوریه دیدار و در خصوص طرح خود برای پایان درگیری‌ها در حلب گفت‌وگو کند.

نشست مشورتی میان هیات دولت سوریه و مخالفان این کشور 26 تا 29 ژانویه گذشته در مسکو برگزار شد و دو طرف توافق کردند تا مذاکرات خود را ادامه دهند.

انتهای پیام

کد N717112